Gündem

99/3 Askerlik Yerleri Açıklandı! 99/3 Tertip Askerlik Yerleri e- Devlet Askerlik Sorgulama Nasıl Yapılır?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yayımlanan son dakika bilgisine göre 99/3 tertip askerlik yerleri açıklandı. 2 Temmuz 2019 tarihi itibariyle Ağustos celbinde silahaltına alınacakların askerlik yerleri e- Devlet askerlik yeri sorgulama ekranı üzerinden duyuruldu.

99/3 tertip askerlik yeri sorgulama yapmak isteyenler: “https://www.turkiye.gov.tr/sevk-edilecek-egitim-merkezi” web adresini kullanarak detaylara erişim sağlayabilecekler.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) yayımladığı duyuruda ise sınıf ve eğitim merkezleri ile hangi grupta silahaltına alınacaklar hakkında merak edilenleri paylaştı. Askerlik görevi yapacak yükümlüler ve asker aileleri tarafından heyecanla beklenen 99/3 tertip askerlik yerleri nihayet açıklandı.

2019 AĞUSTOS ER CELBİNDE SİLAHALTINA ALINACAKLAR HAKKINDA DUYURU

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından 99/3 askerlik yerleri ve Ağustos celbi hakkında yayımlanan duyuruda ise;

“Ağustos 2019 er celp döneminde silahaltına alınacak er statüsündeki yükümlülerin, celp ve sevk işlemlerine ilişkin hususlar müteakip maddelerde açıklanmıştır.

Ağustos 2019 er celp döneminde;

1999 doğumlu ve bunlarla işleme tabi er statüsündeki yükümlülerden, kayıtlı olduğu askerlik şubesinin genel celp dönemi Ağustos 2019 olanlar,

Celp dönemi Ağustos 2019 olmadığı halde, Ağustos 2019 celp döneminde silahaltına alınmak isteyen yükümlülerden bu talepleri uygun bulunanlar,

Yasal nedenlerle askerlikleri ertelenenler ile sevkleri tehir edilenlerden, erteleme ve sevk tehir şartlarını kaybettiklerinden Ağustos 2019 er celp döneminde sevke tabi olanların sevkleri yapılacaktır.

Sevke tabi yükümlüler, sevk edilecekleri sınıf ve eğitim merkezleri ile hangi grupta silahaltına alınacaklarını, askerlik şubeleri ile e-devlet üzerinden 02 Temmuz 2019 tarihinden itibaren öğrenebilecekler, nüfus cüzdanlarını ibraz etmek suretiyle askerlik şubelerinden veya e-devlet üzerinden sevk evrakını alabileceklerdir.

Ağustos 2019 er celbinde sevke tabi yükümlülerden:

Birinci grupta sevke tabi olanlar sevk işlemlerini;

Askerlik şubelerinden 02 – 19 Temmuz 2019,

E-devlet üzerinden 02 – 18 Temmuz 2019 tarihlerinde yaptırabileceklerdir.

b. İkinci grupta sevke tabi olanlar sevk işlemlerini;

Askerlik şubelerinden 20 Ağustos – 05 Eylül 2019,

E-devlet üzerinden 20 Ağustos – 04 Eylül 2019 tarihlerinde yaptırabileceklerdir.

Sevk evrakını alan yükümlüler yol ve iaşe bedellerini nüfus cüzdanlarını ibraz etmek suretiyle PTT iş yerlerinden veya PTT kart ile PTT matiklerden alabileceklerdir.

Ağustos 2019 er celbi 1’inci grupta sevke tabi olanlardan 19 Temmuz 2019 dahil, 2’nci grupta sevke tabi olanlardan 05 eylül 2019 dahil tarihine kadar sevk işlemini yaptırmayanlar ile yoklama kaçağı olup, yoklamasını müteakip 15 gün içerisinde sevk evrakını almayanlar, sevk evrakını aldıkları halde kendilerine tanınan yasal yol süresi sonuna kadar birliklerine katılmayanlar bakaya işlemine tabi tutulacaklardır.

Bu duyuru yükümlülere tebliğ niteliğindedir.” denildi…

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir