Askeri Personel

Milli Savunma Bakanlığından (MSB) Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Adaylarına Yönelik Duyuru Yayımlandı!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin Dairesi Başkanlığı web adresi üzerinden MSÜ askeri öğrenci adaylarının konaklamaları adına Kredi ve Yurtlar Kurumundan yararlabilmesine yönelik duyuru yayımlandı.

Duyuruya göre askeri öğrenci adaylarının kalacakları yurtlarda sağlanan sosyal imkanlar ve yurt ücretlerine yönelik olarak bilgi verildi. Erkek ve kız öğrencilerin faydalanabileceği yurtların adresleri yayımlandı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yayımlanan resmi duyuruda ise;

“MSÜ Askeri Öğrenci Adaylarının Konaklama İçin Kredi ve Yurtlar Kurumundan Faydalanması

Harp Okulları ve Meslek Yüksek Okulları seçim aşamalarına katılacak adaylar 03 Temmuz-10 Ağustos 2019 tarihleri arasında Kredi Yurtlar Kurumunun belirlemiş olduğu Yunus Emre Erkek Öğrenci Yurdu ve Mehmet Akif Kız Öğrenci Yurdundan istifade edeceklerdir. Aileler yurt kapasitesinin yetersiz olması nedeniyle yurtta kalamayacaklardır.

Yunus Emre Erkek Öğrenci Yurdu Anafartalar Mahallesi Çankırı Caddesi/Ulus ‘ta (Ulus Heykelinin 200 metre ilerisinde) merkezi konumda bulunmaktadır. Tel: 0 312 310 3242

Erkek öğrencilere hizmet verecek olan yurdun toplam kapasitesi 546 kişidir. 9 katlı olan binada her katta 3, 4 ve 5 ‘er kişilik odalar bulunmaktadır. Odaların içerisinde müstakil banyo, tuvalet ve buzdolabı bulunmaktadır. Adaylar günlük yaklaşık 8 TL ücret ödeyerek yurttan en fazla 10 gün istifade edebilecektir. Adaylardan depozito ücreti alınmayacaktır. Adaylar kayıt esnasında kimlik ve sınav yeri giriş belgesinin fotokopilerini verecek, ücretlerini peşin olarak Ziraat Bankasının yurda ait hesabına yatıracaklardır.

Mehmet Akif Kız Öğrenci Yurdu Beştepe Mahallesi Alparslan Caddesi No:3 Yenimahalle/ANKARA (Alparslan Türkeş Mezarı Karşısındadır) merkezi konumda bulunmaktadır. Tel: 0312 212 6108

Kız öğrencilere hizmet verecek olan yurdun toplam kapasitesi 600 kişidir. 9 katlı olan binada 6 ‘şar kişilik odalar bulunmaktadır. Katlarda ortak banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Adaylar günlük yaklaşık 5,60 TL ücret ödeyerek yurttan en fazla 10 gün istifade edebilecektir. Adaylardan depozito ücreti alınmayacaktır. Adaylar kayıt esnasında kimlik ve sınav yeri giriş belgesinin fotokopilerini verecek, ücretlerini peşin olarak Ziraat Bankasının yurda ait hesabına yatıracaklardır.

Temin sürecinde özel şirket tarafından sabah kahvaltısı ve akşam yemeği cüzi ücret karşılığı verilmektedir. Yurtlardan randevu almadan faydalanılamayacaktır.” denildi.

Bir Yorum

  1. 24 haziranda başladı 2.seçim aşaması tam zamanında açıklamışlardır tebrikler

  2. Bu konu 25 Haziran tarihinde aileleri ziyaret eden komutanlara iletildi. Yurtlarda kalan üniversite öğrencileri olduğu için şimdi hizmet vermeye başladı. Emeği geçenlere teşekkürler. İl dışından gelenler için çok iyi oldu.

  3. Peki sınav gününden 2-3 gün sonra, hastane işlerinin başladığı vakitte, giriş belgesiyle beraber gitsem beni yurda kabul ederler mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir