Gündem

Hazine eski çalışanı Ali Çevik Ali Babacan Hakkında Savcılığa FETÖ’den suç duyurusunda bulundu!

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Ali Babacan, yeni parti kurma çalışmaları ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı fakat, günlerdir Ali Babacan’ın yeni parti kurma çalışmaları olduğu iddiaları gündemde yerini almaya devam etti. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşen Ali Babacan’ın önümüzde ki günlerde yeni bir parti kuracağına dair bir açıklama yapacağı beklenirken bugün alınan son dakika bir habere göre, hakkında FETÖ suçlaması yapıldığı bilgisi geldi.

Alınan bilgiye göre Ali Babacan hakkında, Hazine eski çalışanı Ali Çevik adında bir kişinin Ankara Cumhuriyet Savcılığına giderek, Babacan’ın FETÖ’ye bakanlık döneminde bilerek ve isteyerek yardım ettiğini iddia etti.

Ali Çevik’in savcılıkta verdiği ifade de, ‘’Ali Babacan’ın bakanlık yaptığı dönemlerde bürokratik atamalarda ve İzmir Askeri Casusluk Davası kumpası Hazine Müsteşarlığı’nda hayata geçirilmesinde FETÖ’ye bilerek ve isteyerek yardım ettiğini’’ söyledi. Ali Çevik, Ali Babacan’a son dönemde bakanlık teklifinde bulunulduğu ve yeni parti kuracağı haberleri karşısında rahatsızlık duyduğunu belirtti. Suç duyurusunda bulunan Çevik, Babacan’ın bakanlık yaptığı dönemlerde bürokratik atamalarda ve İzmir Askeri Casusluk Davası kumpası Hazine Müsteşarlığı’nda hayata geçirilmesinde FETÖ’ye bilerek ve isteyerek yardım ettiğini belirtti.

Açıklamada, Ali Babacan’ın kendisine danışman olarak seçtiği hemen herkesin FETÖ ile bağlantısı çıktığı ve bu kişilerin memuriyetten çıkarıldığı ifade edildi.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bunlarda kendilerinini birşey sanıyorlar artık elini kökünü sallayan parti kurmaya çalışıyor .

  2. Madem baglantisi vardi şimdiye kadar neden durdunuz. Neden şikayet etmediniz? Sizin şikayet zamanınîzda manidar….

  3. Ali çevik denenide hesaba çekin. Çıkarı neydi ki bugüne kadar sustu. Feto cü kadar hastalıklı bir ruh haline sahiptir sanırım.
    Millet; devlete enaz fetoculer kadar zarar veren bu tiplerinde kamudaki sayısı az deyil.

  4. Yıllar geçmiş niye durdun şimdiye kadar.herkez kendi adamını aklıyor.yaziklar olsun.bu düzene

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir