Ekonomi

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Karşılıksız 100 Bin TL Hibe Ödemesi Yapılacak!

2019-2020 yıllarını kapsayan pilot uygulama kapsamında Amasya, Düzce, İzmir ve Mardin’de kırsal alanda karşılıksız 100 bin TL ödeme verilecek.

Kırsal alanda tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri konularında yüksekokul veya üniversite mezunu olan kişilere tarımsal projeleri kapsamında 100 Bin TL hibe desteği sağlanacak.

100 Bin TL destek ödemesine ilişkin Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Ellerin Desteklenmesine İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı 12 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

100 BİN TL HİBE DESTEĞİ

Söz konusu projeler kapsamında 100 bin TL hibe sağlanacak. Hayvansal ve bitkisel ürünler, su ürünleri, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimiyle bunların işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projelere destek verilecek.

Desteklerin ödenmesi için hibe sözleşmesi imzalanması ve proje yatırımlarının tamamlanması gerekmektedir. Ayrıca hibe desteklerinden sadece bir defa faydalanma imkanı verilecek.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kamu yönetimi mezunuyum farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz lütfen

  2. Neden sadece oralara var neden Trakya bölgesine yok, Trakya bölgesi hem tarım hemde hayvancılık olarak iyi verimli olan bir bölge lütfen bunu dikkate alın ve tarım ve hayvancılığa güçlü desteklerinizi bekliyoruz. Ülkemize sahip çıkalım yurt dışına ürünleri biz pazarlar iken su anda tam tersini yaşıyoruz her şeyi dışarıdan ithal olarak alıyoruz gülünecek duruma düştük daha fazla düşmeden kalkma zamanı, ülkemizi kalkındırmak zorundayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir