Sınavlar

EGM 2019/1. Dönem 8 Bin Bekçi Alımı Yazılı Sınavı Sosyal Bilgiler Testi Soruları, Cevapları ve Yorumları!

EGM 2019/1. Dönem 8 bin bekçi alımı kapsamında yazılı sınavı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Ankara, Batman, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Sivas illerinde düzenlendi.

Bekçi alımı yazılı sınavında adaylara 100 soru soruldu ve sınav 09:00’da başladı. Bekçi adaylarına 100 soru için 120 dakika süre verildi.

Yazılı sınavda Sosyal Bilgiler testinden 15 soru soruldu. Bekçi alımı yazılı sınavına giren adaylarla beraber soruları, cevapları ve yorumları değerlendiriyoruz.

Peki bekçi alımı yazılı sınavı Sosyal Bilgiler soruları, cevapları ve yorumları! kolay mıydı, zor muydu? İşte detaylar…

BEKÇİ ALIMI YAZILI SINAVI SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 8 bin bekçi alımı yazılı sınavı soru ve cevapları 16 Temmuz 2019 tarihinde https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr web adresleri üzerinden yayımlanacak.

8 BİN BEKÇİ ALIMI YAZILI SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

2019/1. Dönem 8 bin bekçi alımı kapsamında yazılı sınav sonuçları 7 Ağustos 2019 tarihinde https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr aracılığıyla açıklanacaktır.

8 BİN BEKÇİ ALIMI YAZILI SINAVI GEÇER NOTU KAÇ?

8 Bin bekçi alımı yazılı sınavı 100 tam puan üzerinden değerlendirilir ve 50 ile üzerinde puan alan bekçi adayları başarılı sayılmaktadır.

Sınavda sorulan soru adeti ise şu şekildedir;

Türkçe ( Ortaöğretim düzeyi ) 20

Sosyal Bilgiler ( İlköğretim düzeyi ) 15

Fen Bilgisi ( İlköğretim düzeyi ) 15

Hayat Bilgisi ( İlköğretim düzeyi ) 15

Matematik ( İlköğretim düzeyi ) 15

Genel Kültür (Ortaöğretim düzeyi ) 20

GENEL TOPLAM 100 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Vallaa 50 alsam sükredicem cok zordu sinav bu kolay diyenler sonuclardan sonra gelsin buraya

  2. Sınav geçen seneye göre zordu evet ama elli alınmayacak bir sınavda değil 50 alamayan zaten olmasın bekçi gitsin güvenlik olsun

  3. Öncelikle En Az Lise Mezunu Araniyor. Ama Sorular Ilkogretim Seviyesi Bunun Sebebi Nedir Bunu Irdelemek Lazim. Geçen Seneki Sinav Zaten Rezaletti 90 Almistim. Ve Girenlerin Gecmeme Ihtimali Yok Gibiydi. Bu Seneki Sınav Önceki Sinava Göre Zordu Fakat Yine Birileri Baraji Gecsin Diye Abuk Sabuk Sorular Sorulmuş.
    Bekcilik Mesleğini Yapacak Kişileri Seçmeye Vesile Olabilecek Bir Sınav Kesinlikle Degil Sadece Bir Formalite. Şu Ekonomik Darlıkta Saga Sola Gidip Para Harciyoruz İşte.

  4. Gecen seneye gore zordu çok kişi elenır hele o pamuk sorusu hiç aklımdan gecmezdi cıkacagı

  5. Bunun sebebi MEB. lise mezunları ilköğretim düzeyi soruları yapamıyor Zor diyor. Tabi bilmeden 12. Sınıfa kadar geçirirsen böyle olur. Türkiye’de eğitim sistemi 0 bunun başka bir açıklaması yok…

  6. Kolay olan sorular da vardı yapılmayacak gibi değil di 3 soru geçen seneye ait sorular da vardı genel kültür ve güncel sorular da vardı herşeyin hayırlısı olsun

  7. KOLAY DİYEN ARKADAŞLAR BENCE SİZ BURDA TOTEM YAPIYORSUNUZ SINAV SONUCUNU ELİNİZE ALINCA YAZIN BURAYA .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir