Gündem

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde terör örgütü PKK iki çocuğun canına kıydı!

Tunceli Ovacık ilçesine bağlı Bilgeç köyünde bölücü terör örgütü bir kez daha bebek katili olduğunu gösterdi. Eli, masum insanların kanı ile bulanmış PKK terör örgütü, Bilgeç köyü kırsalında haince düzenlediği bir mayınla iki kardeş çocuğun hayatına kıydı.

Hayvanlarını otlatmak için köy kırsalına çıkan biri 4 diğeri 8 yaşındaki Ayaz Güloğlu ve kardeşi Nupelda Güloğlu, PKK tarafından yerleştirilen mayın tuzağına basarak feci şekilde can verdi.

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde terör örgütü PKK iki çocuğun canına kıydı!

Ayaz’ın cansız bedeni ile yaralanan kız kardeşi Nupelda’yı askeri helikopterle Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi’ne götürdü. Acil serviste tedaviye alınan minik kız da doktorların çabasına kurtarılamadı. Kardeşlerin cansız bedenleri otopsi için morga konuldu.

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde terör örgütü PKK iki çocuğun canına kıydı!

Olayı haber alıp, hastaneye gelen çocukların yakınları ise gözyaşlarına boğulup, sinir krizleri geçirdi. Güvenlik güçleri, patlayıcıyı tuzaklayan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla bölgede operasyon başlattı.

TUNCELİ VALİSİ KONU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Olayla ilgili Tunceli Valiliği’nden yapılan açıklamada şöyle denildi: “Bilgeç köyü Çakılyayla mezrasında bölücü terör örgütü mensuplarınca araziye önceden yerleştirildiği değerlendirilen patlayıcıya basan çocuklarımızdan 8 yaşındaki erkek çocuğumuz Ayaz Güloğlu olay yerinde vefat etmiş, 4 yaşındaki kız çocuğumuz Nupelda Güloğlu ise ağır yaralanmıştır. Ağır yaralı kız evladımız jandarmamıza ait helikopter ile olay yerinden alınarak Elâzığ Fırat Üniversitesi Hastanesi´ne sevk edilmiş. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen maalesef kurtarılamayarak vefat etmiştir. Ayaz Güloğlu ve Nupelda Güloğlu evlatlarımıza Allah´tan rahmet, ailesine, sevdiklerine ve milletimize sabırlar dileriz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir