Gündem

Bedelli Askerlik Başvuruları Nasıl Yapılır?

Yoklaması olan ya da olmayan bedelli askerlik, yedek subay, yedek astsubay, erbaş/er yükümlüleri e-Devlet üzerinden başvurularını yapabileceklerdir. Bunun yanı sıra adaylar askerlik şubelerinden de başvurularını yapabileceklerdir.

Bedelli askerlik başvurusunun yanı sıra adaylar aynı anda yedek subay ve yedek astsubay başvuruları da yapabileceklerdir. Peki bedelli askerlik başvuruları nasıl yapılacak.?

BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

2019 yılında silahaltına alınmak isteyenlerden yoklaması olmayanlar 16 Temmuz 2019 ile 31 Temmuz 2019 tarihleri arasında e-Devlet veya askerlik şubesinden yoklamalarını yaptırarak bedelli askerlik başvurularını gerçekleştirebileceklerdir.

2019’da sevke tabi olup yoklaması bulunanlar 16 Temmuz-31 Ağustos 2019 (dahil) tarihleri arasında e-Devlet veya askerlik şubesinden bedelli askerlik, yedek subay, yedek astsubay ve erbaş/er tercihlerini yapabileceklerdir.

Bedelli askerlik kuraları 2020 yılının Ocak ayında çekilecek ve sonuçlar duyurulacak. Hak sahiplerinin bir aylık temel askerlik eğitimi için silâhaltına sevkleri 2020 Mart ayından itibaren başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir