Sınavlar

2019 KPSS Alan Bilgisi 1. Oturumu Uluslararası İlişkiler Testi Soruları, Cevapları ve Yorumları!

20 Temmuz 2019 tarihinde (bugün) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) 2019 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Alan Bilgisi 1. oturumunu gerçekleştirdi.

Saat 10:15’te başlayan KPSS alan bilgisi 1. oturumunda adaylara Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri testlerinden sorular soruldu ve 150 dakika süre verildi.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Alan Bilgisi 1. oturumunda adaylara Uluslararası İlişkiler testinden 40 soru soruldu ve 50 dakika süre hakkı verildi.

Bizlerde kamupersoneli.net olarak KPSS Alan bilgisi 1. oturumuna giren adaylarla soruları, cevapları ve yorumları değerlendiriyoruz.

Peki Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Alan Bilgisi 1. oturumu Uluslararası İlişkiler soruları kolay mıydı, zor muydu? Sizlerde alt kısımdan yorum yazarak sınava giren diğer adaylarla fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

2019 KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Alan Bilgisi 1. oturumunun sona ermesiyle beraber adaylar ikinci oturuma odaklanmış durumda. KPSS Alan bilgisi 2. oturumunda ise hukuk, iktisat, maliye alanlarını kapsayan sorular sorulacak ve sınav 14.45’te başlayacak. Söz konusu oturuma 63 bin 149 aday katılacak.

21 Temmuz 2019 tarihinde Pazar günü ise adaylar işletme, muhasebe ve istatistik testlerine tabi tutulacak.

Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı ise 28 Temmuz’da ÖSYM tarafından düzenlenecek ve sabah oturumu saat 10.15’te yapılacak.

İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği Alanı Sınavı da 28 Temmuz’da 14.45’te başlayacak.

ÖSYM 2019 KPSS sonuçlarını 29 Ağustos’ta açıklayacak…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir