Sınavlar

2019 KPSS Alan Bilgisi 1. Oturumu Soruları, Cevapları ve Yorumları! Adaylarla Soruları Değerlendiriyoruz

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) 2019 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Alan Bilgisi 1. oturumu binlerce adayın katılımıyla Türkiye genelinde düzenlendi.

20 Temmuz 2019 tarihinde Cumartesi günü sabah saatlerinde başlayan (10:15) Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Alan Bilgisi 1. oturumuna giren adaylara Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri testlerinden sorular yöneltildi ve 150 dakika süre hakkı verildi.

Bizlerde kamupersoneli.net olarak KPSS Alan bilgisi 1. oturumuna giren adaylarla soruları yorumda tartışıyoruz. Peki 2019 KPSS Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri soruları kolay mıydı, zor muydu? Sizlerde alt kısımdan yorum yazarak sınava giren diğer adaylarla fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

ÖSYM 2019 KPSS SONUÇLARINI NE ZAMAN AÇIKLAYACAK?

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Alan Bilgisi 1. oturumunun sona ermesiyle beraber adaylar ikinci oturuma odaklanmış durumda. KPSS Alan bilgisi 2. oturumunda ise hukuk, iktisat, maliye alanlarını kapsayan sorular sorulacak ve sınav 14.45’te başlayacak. Söz konusu oturuma 63 bin 149 aday katılacak.

21 Temmuz 2019 tarihinde Pazar günü ise adaylar işletme, muhasebe ve istatistik testlerine tabi tutulacak.

Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı ise 28 Temmuz’da ÖSYM tarafından düzenlenecek ve sabah oturumu saat 10.15’te yapılacak.

İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği Alanı Sınavı da 28 Temmuz’da 14.45’te başlayacak.

ÖSYM 2019 KPSS sonuçlarını 29 Ağustos’ta açıklayacak…

Bir Yorum

  1. Ya o değil de dün 5 saat sınavda belimiz koptu ara 2 saat surunduk. Her bir oturum ayrı günlerde olmalı şimdi belimin ağrısından sınava gidemiyorum. Ki dün 2. Oturum daha önemli idi insanları yorgun yorgun aldılar 2. Oturuma

  2. Bence istatistik çok zordu zaten kimse yapmadı.ne çabuk bitirdiler diyorum.3 5 kişinin kağıdı baktım boş verdiler..profesörüm diyen adam zor çözer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir