Gündem

İstanbul Fatih'te Ortalık Karıştı! Suriyeliler Eylem Yapmak İstedi!

İstanbul Valiliği geçtiğimiz günlerde İstanbul’a kayıtlı olmayan Suriyelilerin şehirden çıkartılması kararını paylaşması sonrasında Mazlumdur ve Özgürder dernekleri karara tepkide bulunmuştu.

İstanbul Valiliğinin kararını protesto etmek için İstanbul’un Fatih ilçesi, Saraçhane semtinde toplanmaya başlayan grup ile Mazlumdur ve Özgürder derneklerine polis ekipleri müdahalede bulundu.

Ekiplerin gösteri düzenlenmesine izin vermediği ifade edilirken Saraçhane’ye gelen bir diğer grup ise “Türkiye Türk’tür Türk kalacak” şeklinde slogan attı.

GÖZALTINA ALINDILAR

“Türkiye Türk’tür Türk kalacak” sloganları atan gruba Özgür-Der üyeleri müdahale etmeye çalışınca araya polis girdi. Slogan atan grubu alandan çıkaran ekipler, biri kadın iki kişiyi de gözaltına aldı.

İstanbul Fatih'te Ortalık Karıştı! Suriyeliler Eylem Yapmak İstedi!

İstanbul Fatih'te Ortalık Karıştı! Suriyeliler Eylem Yapmak İstedi!

ARBEDE YAŞANDI

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı alana yerli ve yabancı birçok basın mensubu hazır bulunurken, Suriyeliler ise alınmadı. Özgür-Der üyeleri basın açıklaması yaparken, bir grup Özgür-Der üyelerine tepki gösterince arbede yaşandı.

İstanbul Fatih'te Ortalık Karıştı! Suriyeliler Eylem Yapmak İstedi!

Bir Yorum

  1. Taşeronun yol ve yemeğin den kesilen vergilerle yan gel yat bide eylem yap..bana zam yapmayipda çocuğumun hakkını suriyelilere veren devlet büyüklerimiz inşAllah cehennem de yanarsinizzz

  2. Burada eylem yapacağıniza gidin ülkenizde savaşin;kadına çocuğa birde 65 yaş üstüne lafım yok ama ortalıkta saçında bi tomar jöleyle gezen parkları sahilleri meydanları ve nargile kafeleri mesken tutanlara lafım çok,bizim insanımız kansız değil lakin onlara sağlık parasız eğitim parasız dükkan açarlar vergisiz,zoruna gidiyor insanımızin,bunu çocuklarını koleje gönderenler ,özel hastane de tedavi olanlar ,ulaşım araçları özel olanlar, anlayamaz;çıkın artık o fil disi kulelerinizden;görün gerçek leri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir