Askeri Personel

2019 Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Harp Okulları Aday Yerleştirme İşlemleri Sonuçları Açıklandı!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin Dairesi Başkanlığı (PERTEM) üzerinden 2019 yılı Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Harp Okulları adayları yerleştirme işlemleri sonuçları açıklandı.

Sonuçların Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) “https://msu.edu.tr/sinavsonuclari” üzerinden sorgulanacağı duyuruldu.

SONUÇLARA ERİŞİM SAĞLAMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

ÖN KAYITLAR NE ZAMAN ALINACAK?

MSÜ kapsamında ön kayıtlar 30 Temmuz- 23 Ağustos 2019 tarihleri arasında alınacak ve kayıtlar 23 Ağustos’ta saat 18:00 itibariyle sona erecek.

Diğer yandan kontenjan eksikliği meydana gelmesi durumunda ek çağrı ve kayıt işlemleri 27- 29 Ağustos 2019 tarihleri arasında şahsen Harp Okuluna yapılmak zorundadır.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yayımlanan resmi duyuruda şu ifadelere yer verildi;

“Kendisine internet ilanı ve telefonla çağrı yapılan her aday çağrı yapıldığı okula kayıt yaptırıp yaptırmayacağını 24 saat içinde beyan etmek zorundadır.

İnternette yayımlanan çağrı listesinde adı yer alan adaylar internet ilanının yayımlandığı tarih ve saatten itibaren 24 saat içinde çağrı yapıldığı okulu arayarak geleceğini beyan etmediği takdirde veya çağrı yapıldığı okul tarafından 24 saat içinde telefon ile 3 defa aranıp ulaşılamayan adayların “ASKERİ ÖĞRENCİ ADAYLIKLARI SONLANDIRILACAKTIR.”

Telefon numaralarınızda bir değişiklik oldu ise mutlak suretle ilgili Harp Okuluna bildiriniz.

Kayıt yaptıracağınızı beyan edip 2 iş günü içerisinde ön kayıt işleminizi yaptırmamanız halinde askeri öğrenci adaylığınız sonlandırılacaktır.

Aday yerleştirme işlemlerinde öncelik aday tercihleri ve Aday Değerlendirme Puanı sırası olacaktır. Aday Yerleştirme İşlemlerinin son 5 (beş) iş gününe kadar adayların öncelikli tercihleri dikkate alınacaktır.

Aday Yerleştirme İşlemlerinin son 5 (beş) iş gününde ise intibak eğitimlerinin planlanan zamanda ve etkin olarak icrası ile Harp Okullarının belirlenen zamanda eğitim ve öğretime başlayabilmesi maksadıyla okullardaki eksik kontenjanlarda tercih önceliğine bakılmaksızın tercihleri arasında bulunması halinde sırası gelen adaylar ilgili okullara yerleştirilecektir.

Harp Okulları ve Asb.MYO tercihleri olan adaylardan Harp Okullarına kayıt yaptıran, kayıt yaptıran ve ayrılan, intibak eğitimine katılan, intibak eğitimine katılıp ayrılanlar MYO tercihlerinde sıra gelse dahi geçiş yapamayacaktır.

MSÜ Astsubay Meslek Yüksekokulları seçim aşamaları sonuçları ve kayıt işlemleri ile ilgili ilan/açıklamalar https://www.msu.edu.tr ve https://personeltemin.msb.gov.tr adreslerinden bilahare duyurulacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir