Ekonomi

TÜVTÜRK'ten Binlerce Araç Sahibine Muayene Randevu Ücretleri Hakkında Uyarı!

TÜVTÜRK tarafından araç muayene randevu ücreti hakkında uyarı yapıldı. TÜVTÜRK bazı vatandaşların farklı internet sitelerinin yanı sıra çağrı merkezleri üzerinden araç muayene randevusu aldığı ve bu esnada ücret ödediğini tespit etti.

Bu konuda resmi internet sitesinden duyuru yayımlayan TÜVTÜRK vatandaşların hiçbir kurumun internet sitesi ya da çağrı merkezi üzerinden iş birliğinin olmadığını belirtti.

Araç muayene randevusu alacak vatandaşların sadece ” www.tuvturk.com.tr” ya da “0 850 222 88 88” üzerinden işlem yapması talep edildi.

TÜVTÜRK tarafından yayımlanan duyuruda ise;

“Son günlerde farklı kişi ve kurumların, kurdukları yanıltıcı internet siteleri ve çağrı merkezleri aracılığıyla ücretsiz olarak sunulan randevu hizmeti için ücret talep ettiğini tespit etmekteyiz.

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın denetiminde ülkemizde periyodik araç muayene hizmeti vermeye yetkili tek kuruluş olarak, araç muayene hizmeti randevularını www.tuvturk.com.tr internet sitemizden ve 0 850 222 88 88 numaralı çağrı merkezimizden tüm araç sahiplerine ücretsiz olarak vermekteyiz.

Bunun dışında hiçbir internet sitesi ve çağrı merkezi ile bağımız veya işbirliğimiz bulunmamaktadır. Araç sahiplerini bu internet siteleri ve çağrı merkezleriyle ilgili uyarmak, randevularını internet sitemiz ve çağrı merkezimizden ücretsiz alabileceklerini hatırlatmak isteriz.

Kurumumuz, TÜVTÜRK ismini kullanarak ve/veya ARAÇ MUAYENESİ, ARAÇ MUAYENE RANDEVUSU gibi ifadelere yer veren ve vatandaşlarımızın mağdur olmasına ve yanlış yönlendirilmesine sebep olan kişi ve kuruluşlara karşı yürüttüğü yasal mücadelesine devam edecektir.

Saygılarımızla” denildi..

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Otomobil muayene ücreti 279.66 TL.Direk 280 diyor görevli.Gunde binlerce kişi.Utanma sıkılma yok,uysan kavga hazır.Yazıklar olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir