Emniyet Personeli

EGM 2 Bin 500 Polis Alımı Yapıyor ! Kimler Başvuru Yapabilir?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda Polis Meslek Yüksekokullarına (PMYO) 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi için 250’si kadın olmak üzere 2 bin 500 öğrenci alınacağı ifade edildi.

Yapılan açıklamaya göre Polis Akademisi Başkanlığına bağlı PMYO’lara 2 bin 250’si erkek olmak üzere 2 bin 500 polis memuru adayı alımı gerçekleştirilecek. 

Polis alımı kapsamında adaylar ön başvurularını 5 Ağustos 2019 tarihinde yapmaya başlayacak ve 19 Ağustos 2019 tarihine kadar işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir. Adaylar başvurularını “http://www.pa.edu.tr” adresinden e-devlet şifresi ile kullanarak yapabileceklerdir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Peki yayımlanan ilana kimler başvuru yapabilir? Adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olan adaylar ilana başvuru yapabileceklerdir. Buna göre aranan şartlar şöyle:

“T.C. vatandaşı olmak, lise ve dengi okul mezunu olmak, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, 1 Ekim 2019 itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 1 Ocak 2019 itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak, 2019 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) TYT puan türünden en az 250.000 ham taban puan almış olmak, Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü olanların eş ve çocuklarından TYT puan türünden en az 150.000 ham taban puan almış olmak.”Öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri Emniyet Genel Müdürlüğünce karşılanacak. Eğitim sonunda başarılı sağlayanlar polis memuru olarak göreve başlayacak”

Öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri Emniyet Genel Müdürlüğünce karşılanacak. Eğitim sonunda başarılı sağlayanlar polis memuru olarak göreve başlayacak.

Tüm bunların yanı sıra sınava giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar Polis Akademisinin “http://www.pa.edu.tr” web adresinden ilan edilecek.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir