İş İlanları

Almanya İşçi Alımı Başvuru Şartları ve Kadro Dağılımı! Almanya 2500, 3000 Euro Maaşla İşçi Alımı Yapıyor

Almanya işçi alımı sürekli olarak araştırılmaktadır. Almanya’da kabul edilen yasa ile beraber Almanya’ya nitelikli işgücü kapsamında kapılar açıldı.

Türkiye’den hasta ve yaşlı bakımı alanında çalışanların istihdam edilmesi için harekete geçildi.

Sosyal Hayır Kurumu AWO tarafından Almanya’da çalışmak isteyen Türk vatandaşlara 2500, 3000 euro maaşla iş imkanı sağlayacak.

Yasa 1 Ocak 2020 yılında yürürlüğe girecek ve hasta bakıcı alımı başvuru şartları sorgulanıyor. Ayrıca kado dağılımı hakkında Sosyal Hayır Kurumu AWO tarafından açıklama yapıldı.

PKS Şirketi Danışmanı Gül Keskinler, yaptığı açıklamasında hasta ve yaşlı bakım alanında istihdam edilmek üzere Türkiye’den gelen vatandaşlara iş imkanı sağladıklarını ifade etti.

Gül keskiner yaptığı açıklamasında ise;

“Nüfusun giderek yaşlandığı Almanya’da işgücü açığı olan sektörler arasında hasta ve yaşlı bakımı alanı ilk sırada geliyor.

Bu açığı kapatmak için Almanya’nın en tanınmış sosyal yardım kuruluşu AWO, hasta ve yaşlı bakımı için pilot istihdam projesi başlattı.

Proje kapsamında Türkiye’den hasta ve yaşlı bakımı alanında çalışacak kadın ve erkek sağlık elemanlarını istihdam etmek istiyoruz.

Türkiye’den alınacak hasta ve yaşlı bakım elemanlarının en az iki yıl tecrübeli ve üniversite ile meslek okul mezunu olmasını şart koşuyoruz.

Türkiye’den çalışanları Almanya’da istihdam etmek için Tüm Sağlık-Sen ile işbirliği yapıyoruz. İşe alınacaklar AWO’nun Oldenburg kenti çevresinde çalışacaklar.” dedi.

Almanya işçi alımı için mülakatlar İstanbul’da yapılacaktır ve iş görüşmesini PKS Şirketi Danışmanı Gül Keskinler yürütecektir.

PKS Şirketi Danışmanı Gül Keskinler mülakatla hakkında yaptığı açıklamasında;

“Sosyal medya üzerinden gelen başvuruları değerlendirdikten sonra çalışacak adaylarla iş akdi imzalanacak. İstanbul’da ücretsiz Almanca kursu verilecek ve Almanya’nın sistemi tanıtılacak.

Almanya’nın İstanbul Başkonsolosluğuyla görüşmelerimizi yaptık. Vize için kolaylıklar sağlanacak. Ayrıca kurs gördükleri zaman dilimi içinde iki hafta da Oldenburg kentinde staj görecekler.” dedi.

Almanya işçi alımı hakkında açıklama yapan PKS Şirketi Danışmanı Gül Keskinler;

Elbette biz uzun vadeli bizimle çalışılmasını istiyoruz. Ancak öncelikle üç yıllık sözleşme yapacağız. Başlangıçta ücret 2 bin ile 2 bin 500 Euro arasında değişecek.

Daha sonra 3 bin Euro’ya kadar çıkacak. Mesailerle birlikte maaş daha da yükselecek. Yıllık izin süreleri ise haftasonları hariç 30 ile 36 gün olacak.

İş koşulları yapılan toplusözleşmelere uygun olacak.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Almanya cehennemse ordaki Türk vatandaşları neden ülkesine gelmiyor.
  Yoksa Türkiye cehennemden beter mi

 2. Hasta bakici belgesi var basvuruyu nasil yabaliriz yardimci olurmusunuz kardesim adina soruyorum

 3. Almanya'ya gitmek istiyorum. Laboratuvar teknikeri istihdam edilir mi 12 yıllık tecrübem var ve halen çalışmaktayım

 4. "Üniversite yada meslek okulu mezunu +2 yıl da tecrübe şartı var" yazıyor. Üstelik alımda aracılık yapacak danışmanlık firmasının ve yetkilinin ismi bile yazılmış. Ama bazıları hala "sertifika var nereye başvuracağız" diye sormuş. Sizin gibi okumayan yada algılayamayanları alim olsanız almazlar. Boşa uğraşmayın.

 5. Slm ben 2 yillik yaşli bakim elamaniyim 2 ve 5 yillik tercubem var nasil başvuru yapiliyo bilgisi olan varmi

 6. Tr de kira odemiyirsan 2000 tl maaşın varsa gelme kardeşim yeminle gelme tek şunu diyeyim cehennem demişler buraya gelip yaşayan görecek cehenneme şükredecek bu kadar diyorum

 7. almanyada söylenen hicbir ücret sizin algıladığınız gibi degil.dedikleri 2500 euronun yarısı maaş yatmadan vergi sigorta kesilir.sonra eger almanyada kalacaksanız kalan parayla ev kirasını bile ödeyemezsiniz.eger söylenen para tamami kesintisiz direk turkiyedeki hesabınıza yatıyorsa çalışmanıza gurbete gitmenize değer

 8. Burda 1000 e yu zor aliyorlar isinizi gucunuzu burakmayin 2500 ancak hastanede hemsireler alir 3000 euro doktot almiyor almanyada asgari ucret brut 9.35 netb7.30 .sirkete islem parasi kaptirmayin…25oo euro verseler milet o sirketin kapisinda bekler..en 1450 calisiyorum esim 400 650 kira yemek icmek benzin sigortalar izin 1000 euro..trde bunlara guvenipmisinizi birakmayin..isiniz yoksa gelin gorun

 9. Ooo alamanya cennnet 2500 3000 euro az para degil..millet iyi gaza getiriyonuz.. 2500 brutttmu netti ne kadar.. almanya da hemsireler bu parayi alamiyor hasta bakicilari alacak….1000 eu aliyir bura awo da calisanlar .bir de koc bulun bugeleceklere ancak 2500 olur..

 10. Arkadaşlar buna inanmayın Şuan Alım Yok Zaten ve YAZMIŞ Olduğu Maaş Çok Abartılı yarısı Olar Ancak Tuzağa Düşmeyin BERLİN Den Selamlar

 11. dış ticaret önlisans mezunuydum lisans isletme bitirdim sonra tekrar önlisans yaşlı bakımı bitirdim şimdi yaşlı bakımı önlisans bölümden kpss ye girebilecekmiyim

 12. Ilana basvuru yapılamıyor. Saglik-sen i aradığımız da cep numarasi verildi. Konustugum kisi sistemden kaynakli bavsuruyu acamadiklarini söyledi. 4 yillik hemsire veya 2 yıllık bakıcılık mezunu gerekiyormuş.basvurumu almadilar.bana guven vermiyor bu alımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir