Kamu Personelleri

Karar Çıktı: OGM'ye 5 Bin Kamu Personeli Alımı Yapılacak

Toç – Bir – Sen tarafından yapılan açıklamada Orman Genel Müdürlüğü’ne ihdas edilen 5000 4B’li personel alımına ilişkin ‘Cumhurbaşkanlığı Kararı’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanarak Orman Genel Müdürlüğü’ne gönderildiği ifade edildi.

ATAMA OLURU İMZALANDI

Konu ile ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, 29 Mart’ta katıldığı televizyon programında bir açıklama yapmıştı. Bakan Pakdemirli açıklamalarında Orman Genel Müdürlüğü’nde 1200 Orman Mühendisi, 2700 Orman Muhafaza Memuru, 800 Memur, 300 Şoför olmak üzere toplamda 5000 yeni memur alımı yapılacağını belirtmişti.

Orman Genel Müdürlüğü 5 bin kamu personeli alımı kapsamında atama oluru Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalandı.

Bu bağlamda Orman Mühendisi, Orman Muhafaza Memuru alımlarının yürürlükteki mevzuata uygun olarak 2018 yılı KPSS puanları ile sözlü ve uygulamalı sınav sonucunda başarılı olanlardan, memur ve Şoför alımları ise 2018 yılı KPSS puanlarına göre Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile atama gerçekleştirilecektir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Orman endüstri mühendisi de alacaklar mı acaba?
    1200 kişinin hepsi mi orman mühendisi olacak?

  2. Sadece taktik.oyalama.adamlar suriyeli afganlari besliyor.turk vatandasina is ekmek yok.oncelik onlarda.hastanelerde devlet dairelerin vs her yerde.kendi ulkemde 2.3.sinif muamelesi goruyoruz.

  3. Artık alım olsun. Yeni yeni Şeflikler açıldı. Kpss puanı ile alım olmasını istiyoruz. Hak adalet vuku bulacaksa mülakat yapmasınlar. Kimse kimsenin ahını kısmetini almasın artık. Saygılarımla

  4. 800 kisilik memurluğa basvurmak icin sart nedir..herhangi bir lisans ya da ön lisans olması yeterli mi . Yani düz memurluk gibi mi olacak..bilgisi olan var mı

  5. Kardeşler alinacak orman muhafaza memuru önlisans olacak mühendis kismi ise bütun mühendislikler memurluk secenegi ise 4 yıllik olacak lakin hepsinde sinav ve mülakat olacak ilgililerin dikkatine

  6. 160 Saatlik Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Şartı Varmış, ben onlineuzaktanegitim.com dan aldım mutlaka gerekli deniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir