Personel Alımı

TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü En Az İlköğretim Mezunu Adaylar Arasından Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı Alımı İş İlanı Yayımladı!

TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü Erzincan ve Kocaeli’de yer alan birimlerinde istihdam etmek üzere demiryolu hattı bakım onarımcısı alımı yapacağını duyurdu.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) iş ilanları ekranı “https://esube.iskur.gov.tr” üzerinden yayımlanan ilana göre TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü bünyesine en az ilköğretim mezunu işçi alımı yapılacak.

Yayımlanan ilanların son başvuru tarihi ise 15 Ağustos 2019 olarak bildirildi. İlanda yer alan demiryolu bakım hattı onarımcısı alımında 3 kişi istihdam edilecek. Ayrıca Kocaeli için 1 işçi, Erzincan için ise 2 işçi istihdam edilecektir.

Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı    
TCDD İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı    
TCDD İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı    
TCDD İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

GENEL HUSUSLAR

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden iş ilanı yayımlayan TCDD alt kısımda yer alan detayları açıklamıştır ve başvuru yapacak adaylar alt kısımda yer alan hususlara dikkat etmek zorundadır.

Genel hususlar şu şekildedir;

BAŞVURU YAPACAK OLAN ADAYLARIN DİKKATİNE….!

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, İlanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içerisinde; herhangi bir İŞKUR İl/Hizmet Merkezine şahsen başvurabilecekleri gibi internet (www.iskur.gov.tr.) üzerinden de başvuru yapabileceklerdir.

İlan edilen engelli talepleri için İŞKUR’da bildirilen nihai listede yer alacak adaylar, noter huzurunda yapılacak kura çekimi veya sözlü sınava katılmak için aşağıda belirtilen belgelerin fotokopileri ile TCDD web sitesinde yayınlanacak 1 adet resimli İş Talep Bilgi Formunu eksiksiz olarak doldurarak 27.08.2019 tarihinde, TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresine gelerek teslim edeceklerdir. Belgelerini teslim etmeyen adaylar noter çekilişi ve sözlü sınava alınmayacaktır.

İlan edilen işgücü talebi ile ilgili evrak teslim tarihi/yeri, noter huzurunda yapılacak kura çekiliş tarihi, sözlü sınav tarihi, sözlü sınav sonucu ve işgücü talebi ile ilgili tüm duyurular TCDD’nin internet sitesinde (http://www.tcdd.gov.tr/) duyurular bölümünde yayımlanacaktır

Evrak teslimi yapan adayların talebin 4 katı veya altında olması durumunda noter huzurunda kura çekimi yapılmayacaktır.

Nihai listede bulunup, evrak teslimi yapan adayların talebin 4 katından fazla olması durumunda, sözlü sınava katılacaklar 03.09.2019 tarihinde saat 10.00 da TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresinde noter huzurunda kura çekimi ile belirlenecektir.

Sözlü sınavı 06.09.2019 tarihinde saat 10.00 da TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresinde yapılacaktır.

Sözlü sınavını asıl kazanan adaylar Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucunda işe başlatılacaktır

TCDD Teşekkülünde görev alacak engelli işçiler 4857 sayılı İş Kanununa tabii olarak görev yapacaktır.

İşe başlatılan engelli işçilerin deneme süresi 4 aydır.

Engelli Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı Talebimize Başvuracak Adaylardan İstenilen Belgeler

1- Demiryolu Hattı Bakım ve Onarımcısı sanat kolunda çalıştırılmak üzere işe alınacak engelli işçide, yük ve yolcu taşımacılığının birlikte yapıldığı raylı sistemlerde yol bakım onarım işlerinde en az 6 ay çalışmış olmak şartı aranmaktadır.

Adaylar çalışmalarını iş yerinden alacakları yazı ile belgeleyeceklerdir. İş yerinden almış oldukları yazıda hangi işte çalışmış olduğu, işyeri sigorta sicil numarası ve hangi tarihler arasında ne kadar çalıştığı belirtilecektir. Ayrıca,  SGK hizmet dökümünü istenecektir.

Tecrübe şartı istenen taleplerimize başvuru yapan adaylar, bunu belgeleyemedikleri takdirde evrakları teslim alınmayarak haklarında tutanak düzenlenecek ve Türkiye İş Kurumuna gerekli şartları taşımadığı için başvurusunun kabul edilmediği bildirilecektir.

2- Öğrenim belgesi,

3- Nüfus cüzdanı fotokopisi,

4- TC Kimlik numarasının yazılı olduğu adli sicil kaydı, (Cumhuriyet Savcılığından veya e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. adresinden alınacak, adli sicil kaydı bulunanların adli sicil kaydı ile ilgili mahkeme kararı istenecektir.),

5- Askerlik durum belgesi (terhis, tecil veya muaf olduğunu belirtir),

6- Engelli raporu, (engelli raporu vermeye yetkili hastanelerden alınacaktır.)

Bir Yorum

  1. 6 deneyimli istiyor engelililerden 6 deneyim nerde almamak için deneyimli istiiyorlar

  2. Arkadaşlar ne Zaman beli olacak kura sonuçları benim bu işe çok ihtiyacım var Allah rızası için biraz yardımcı olun