Gündem

Ekrem İmamoğlu’nun İSBAK'ın başına atadığı kişi büyük tepkilere neden oldu! Tepkiler sonunda Bahattin Yetkin istifa etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan tepkilere neden olan bir atama gerçekleştirildi. Ekrem İmamoğlu, İSBAK’ın başına öyle bir ismi atadı ki, o ismin daha önce Cumhuriyet Halk Partisine ve İYİ Partiye çeşitli hakaretler içeren paylaşımlarda bulunduğu öğrenildi. İmamoğlu seçim vaatleri arasında İBB finansal kaynaklarının cemaatlere, tarikatlara aktarıldığını iddia ederek, bu kaynakların kesileceğini ve aktarılan paranın cemaatlere, tarikatlara değil halka aktarılacağını iddia etmişti.

Ekrem İmamoğlu’nun İSBAK’a atadığı kişiye birçok vatandaş sosyal medyadan tepki gösterdi. Tepkilerin sebebi ise, İSBAK’ın başına atadığı Bahattin Yetkin’in, Cübbeli Ahmet ve İsmailağa cemaati ile olan bağlantıları. Yetkin’in sosyal medyadan Cübbeli Ahmet Hoca ve İsmailağa cemaatinin önemli isimlerinin paylaşımlarını düzenli aralıklarla beğendiği görüldü.

Yetkin’in beğendiği paylaşımlar arasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti lideri Meral Akşener’e ağır hakaretler içeren videolar bulunuyor.

Ayrıca Yetkin, 8 Mart Kadınlar Günü’nde ezanın ıslıklandığı yalanını da paylaşarak yayılmasına katkıda bulunmuş.

Yetkin, İSBAK’a getirilmesinin ardından paylaşımlarının çoğunu sildi ancak beğenilerini kaldırmayı unuttu. Yetkin, kimliğinin açığa çıkması üzerine sosyal medya hesaplarını kapattı.

Yetkin’in 2011’de AKP’den Şanlıurfa milletvekilliği için aday adayı olduğu öğrenildi. Yetkin, aday adaylığı açıklamasında “Şanlıurfa Genç MÜSİAD Yürütme Kurulu üyeliği yaptım. 2005- 2006 yılları arasında AK Parti Şanlıurfa Gençlik, kolları Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüm” ifadelerini kullandı. Yetkin’in AKP’li Ahmet Eşref Fakıbaba döneminde Şanlıurfa Belediyesi’nde Bilgi İşlem Müdürü olarak görev yaptığı öğrenildi.

Gazeteci ve FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal sosyal medya hesabından Liyakat nedir? İmamoğlu’nun bu ataması, yetişmiş ve yıllarca ötekileştirilmiş kesimlere hakarettir. Geçmişi böyle bir kişi bu göreve getirildi ise gerekçesinin umut bekleyen kesimlere anlatılması gerekmiyor mu? dedi.

Ekrem İmamoğlu’nun İSBAK'ın başına atadığı kişi büyük tepkilere neden oldu! Tepkiler sonunda Bahattin Yetkin istifa etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, İBB iştiraklerinden İSBAK A.Ş. genel müdürlüğü görevine getirdiği Bahattin Yetkin, geçmişte yaptığı sosyal paylaşımlardan ötürü gelen tepkiler üzerine görevinden istifa etti. İstifa İmamoğlu tarafından kabul edildi. İBB Basın Sözcüsü Murat Ongun yaptığı açıklamada şu satırlara yer verdi: “Yetkin’in kamuoyu tarafından tartışılmaya başlanması üzerine İmamoğlu’nun talimatıyla başlatılan inceleme sonucunda yönetim ve hayata bakış açımızla örtüşmeyecek paylaşımlar yapıldığı görüldü. Yetkin ile durum paylaşılmış kendisi de İSBAK A.Ş’deki görevlerinden istifa etmiştir’’ denildi.

Ekrem İmamoğlu’nun İSBAK'ın başına atadığı kişi büyük tepkilere neden oldu! Tepkiler sonunda Bahattin Yetkin istifa etti

Yetkin’in istifa dilekçesinde tarihin nereye yazılacağını bilmediği de dikkatlerden kaçmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir