Gündem

Polislere 3 vardiyalı çalışma kanun teklifi verildi! Polislerin mesai saatlerinin yeniden düzenlenmesi istendi

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, polislerin çalışma saatlerini yeniden düzenlenmesi ile ilgili bir kanun teklifi hazırladı. 12-12 veya 12-24 esasına mesai yapan polislerin çalışma zorluklarına değinen İsmail ok, Polislerin 3 vardıyalı şeklinde günde 8 saat üzerinden çalışmalarını talep eden kanun teklifi hazırladı. Emniyet teşkilatında bazı birimlerin 24 saat çalışma ve 24 saat de dinlenme süresi  olduğuna dikkat çeken İYİ Parti Milletvekili Ok, hazırladığı kanun teklifinde, “Emniyet Teşkilatı mensupları ağır çalışma koşulları altında haftada bir gün izin kullanabilmektedir. Ancak görev yaptığı şehirde, toplantı ve gösteri yürüyüşü, futbol maçı varsa izinli günlerinde de çalışmaktadır. Böylece haftanın 7 günü çalışan polislerimiz ailesi ve yakınlarına vakit ayıramamakta ciddi toplumsal ve ailevi sorunlar yaşamaktadır” dedi.

EKONOMİK OLARAK KISITLILAR

Polislerin uzun ve yoğun çalışma saatlerinin yanı sıra ekonomik olarak kısıtlı ve yetersiz insani olanaklarının bulunduğu çalışma koşullarında çalıştığını belirten Ok, “Bu kötü şartlardan dolayı yoğun strese maruz kalıyorlar. Emniyet Teşkilatımızın özlük haklarının ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi zorunluluk haline gelmiştir” dedi. Ok’un kanun teklifi yasalaşırsa, polis de diğer kamu görevlileri gibi, günde 8 saat ve üç vardiya olarak çalışacak.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Artık bırakın şu kanun manum tekliflerini teklifi veren partilere bakın akp değilse gerisi tısss..bu tip haberlerinde haber diye koymayın

  2. Polis ile aynı görevi yapan jandarma, polisten üç bin tl ye yakın daha fazla maaş alıyor, hani eşit işe eşit ücretti.

  3. Murat bey sizler en kötü ihtimalle ilçe merkezlerinde görev yaparken jandarma dağda tasta köylerde görev yapıyor. Doğrudur sizden fazla maaş alıyorlar. Ama sizden kat kat daha zorlu görevlerde ve sizden daha fazla çalışıyorlar. Aynı işi yapmıyorsunuz.

  4. Yumurtacıların ne iş yaptığını hangi dağda taşta yattığını herkes biliyor.Konuşmaya gerek yok polisle kıyaslayamazsın..

  5. Murat adlı sahis sen askerin dağ başında nasıl yaşadığını biliyon mu, sen o eşitliği benim külahıma anlat.

  6. Jandarma ile polisin yaptığı işler aynı çalışma saatleride aynı poliste özel harekat dagda geziyor jandarmadada her personel dagda gezmiyor bende askerliğimi jandarma olarak yaptım aldığınız parayı sonuna kadar hak ediyorsunuz ama polisinde maaşı en az bir uzman yada astsubay kadar olmalı

  7. Benle birlikte il merkezinde ilçe merkezinde çalışan ikamet eden jandarma da benle aynı maaşı alsın fitleşelim…
    Esasında olması gereken poliste de jandarmada da sokakta sahada olan adamla masa başında torpille yatanın farklı maaş alması jandarma dağa mı çıkıyor ayrıca dağ tazminatı ver ama merkezde yatanla dağdakini 1 tutma adam canını ortaya koyuyarsa farkı da olsun eyvAllah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir