Gündem

Meteoroloji'den Uyarı: Sıcaklıklar Mevsim Normallerinin 6 İle 10 Derece Üzerine Çıkacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün web adresinde yayımlanan açıklamalara göre sıcak hava dalgasının başlayacağı duyuruldu.

Sıcak havaların Çarşamba günü başlayacağı ve Cuma gününe kadar devam edeceği belirtildi.

Ayrıca iki gün içinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkacağı bildirildi.

SICAKLIKLARIN 6 İLA 10 DERECE ARTACAĞI BÖLGELER

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada en yüksek hava sıcaklıklarının görüleceği bölgeler;

“İç Anadolu, İç Ege, Karadeniz’in İç Kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı, perşembe günü ise İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu’nun Kuzeyi ile Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri” olarak açıklandı.

SAĞANAK BEKLENEN BÖLGELER

Ayrıca Cuma günü sıcaklıkların birkaç derece düşeceği ifade edilerek “kuzeybatı ve kuzey kesimlerde” gök gürültülü sağanak yağışların etkili olacağı ifade edildi.

VATANDAŞLARA UYARILAR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre iki gün boyunca etkili olacak sıcak hava nedeniyle “güneş çarpması, vücutta sıvı kaybı” gibi durumların yaşanabileceği paylaşıldı.

Bu nedenle “kronik sağlık problemi olanlar, 65 yaş üstü yaşlılar ve çocuklar” için önlemlerin alınması talep edildi.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Haber doğruysa, özellikle böyle bir bakanlığa taksit taksit alım çok ama çok tanlış, insanlara umutsuzluk ve güvensizlik aşılamaktan başka amaca hizmet etmiyor. İdareciler, işsiz genç gibi de düşüñebilmek zorundadırlar. Şayet, bu haberler yalan ve yanlışsa, işsiz insanlara büyük haksızlıktır, Âllah gereğini yapsın inşAllah.

  2. Haber doğruysa, özellikle böyle bir bakanlığa taksit taksit alım çok ama çok tanlış, insanlara umutsuzluk ve güvensizlik aşılamaktan başka amaca hizmet etmiyor. İdareciler, işsiz genç gibi de düşüñebilmek zorundadırlar. Şayet, bu haberler yalan ve yanlışsa, işsiz insanlara büyük haksızlıktır, Âllah gereğini yapsın inşAllah.

  3. Haber doğruysa, özellikle böyle bir bakanlığa taksit taksit alım çok ama çok tanlış, insanlara umutsuzluk ve güvensizlik aşılamaktan başka amaca hizmet etmiyor. İdareciler, işsiz genç gibi de düşüñebilmek zorundadırlar. Şayet, bu haberler yalan ve yanlışsa, işsiz insanlara büyük haksızlıktır, Âllah gereğini yapsın inşAllah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir