Emniyet Personeli

EGM 2 Bin 500 Polis Alımı Yapılıyor ! Kimler Başvuru Yapabilir?

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı PMYO için başvuruları Polis Akademisi Başkanlığı tarafından tarafından alınıyor. Başvurular alındıktan sonra eğitime başlayacak olan adaylara Polis Meslek Yüksekokulu Ön Lisans Diploması verilecek.

2 bin 500 polis alımı kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Yüksekokullarına 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi için 2 bin 250 erkek, 250 kadın olmak üzere toplam 2 bin 500 öğrenci alımı yapılacaktır. Adaylar, 05-19 Ağustos 2019 tarihleri arasında http://www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını yapabilecektir”

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Peki polis alımı ilanına kimler başvuru yapabilir? İlana belirli şartları taşıyan adaylar başvuru yapabilecektir. İlanda belirtilen şartları taşımayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Buna göre adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

“T.C. vatandaşı olmak, lise ve dengi okul mezunu olmak, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, 01 Ekim 2019 tarihi itibarı ile 18 yaşını tamamlamış ve 01 Ocak 2019 tarihi itibari ile 26 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1994 – 01 Ekim 2001 tarihleri arasında doğmuş olmak), 2019 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) TYT puan türünden en az 250.000 ham taban puan almış olmak. (Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü olanların eş ve çocuklarından TYT puan türünden en az 150.000 ham taban puan almış olmak”

Polis alımı kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacağı, eğitim sonunda başarılı olanların polis memuru olarak göreve başlayacağı ve sınava giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususların http://www.pa.edu.tr/ resmi internet sitesinden ilan edileceği ifade edildi.

Polis Alımı Detayları İçin TIKLAYIN

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. şimdiye kadar çoktan girip devlete millete hizmet etmiş olurduk, ama kolumuzda dövme vardiye bizleri yanlış degerlendirdiler mhep sınavlara giremiyoruz. Sınavarın hiç birine .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir