Ekonomi

4/D'li Kadroya Geçen Taşeron İşçilerin İlave Tediye Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak? İlave Tediye Üçüncü Taksit Ödemeleri Ne Zaman Yatacak?

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına kapsamına göre Devlet ve Ona Bağlı Müesseselerde Çalışan İşçilere İlave Tediye Yapılmasına ilişkin 6772 sayılı Kanun kapsamına giren kurumlarda çalışan işçilere yapılacak olan ilave tediye tarihleri  açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak yayımlanan karara göre 4/D’li kadroya geçen taşeron işçilere verilecek ilave tediye ödemesi tarihleri netlik kazandı.

İlave tediye ödemelerinin üçüncü taksit 9 Ağustos’ta, ilave tediye ödemesi dördüncü taksit ise 13 Aralık 2019 tarihinde verilecektir.

KARAR METNİ

4/D'li Kadroya Geçen Taşeron İşçilerin İlave Tediye Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak? İlave Tediye Üçüncü Taksit Ödemeleri Ne Zaman Yatacak?

ÖDEMELER NASIL YAPILACAK?

Taşerondan kadroya geçen işçilere ödenecek ilave tediye ödemesinin tutarı 792 TL’dir.

Taşerondan kadroya geçenlerde dahil edilmekle beraber bütün kamu işçileri yılda 52 günlük ilave tediye ödemesi almaktadır.

Ayrıca ilave tediye ödemesi bir işçinin bir ayda çalıştığı gün sayısı kadardır ve hafta tatillerinin de sayılmadığı bir ayda çalışılan gün ise 26 gün olarak baz alınır.

İlave tediye işçisinin 26 günlük ücreti üzerinden hesaplama yapılmaktadır ve bir yıl içinde 52 günlük ilave tediye ödemeleri dört taksit ödemesi şekilde gerçekleştirilir.

İlave tediyeleri Ocak, Haziran, Ağustos ile Aralık aylarında 13’er günlük olarak dört taksit olarak ödenmektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İLLER BANKASI TAŞERONA KADRO.ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI İLGİLİ KURULUŞUDUR.HALEN İLLER BANKASI TAŞERON OLARAK ÇALIŞTIRIYOR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir