Kpss B Memur Alım İlanları

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu (ATK) KPSS Puanı İle Büro Memuru Alıyor

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu tarafından Resmi Gazete ve Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda farklı kadrolarda kamu perosneli alımı yapılacağı belirtildi. Bu bağlamda KPSS puan esasına göre büro memuru alımı yapılacak. Söz konusu ilana başvurular ise 6 Eylül’de sona erecek. Ayrıca başvurular online olarak gerçekleştirilecek. Genel şartlara haiz olmayan ve alıma göre özel şartlara haiz olmayan adaylar başvuru yapamayacak. Asılsız beyanda bulunan adaylar hakkında işlem yapılacak. Peki başvurular hangi web adresi üzerinden yapılacak? Kimler başvuru yapabilecek? Başvurular nasıl gerçekleştirilecek? İşte detaylar… 

HANGİ İLDE GÖREVLENDİRİLECEK?

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı bünyesinde büro memuru alımı yapılıyor. İlan kapsamında işe alınacak olan personeller Adli Tıp Kurumu Taşra İstanbul’da görev alacaklardır. Bu ilan kapsamında 3 büro memuru alımı yapılacaktır. 

GENEL ŞARTLAR

Adaylar 6 Eylül 2019 tarihine kadar başvurularını online olarak yapabilecektir. Ancak adayların başvuru yapabilmeleri için genel şartlara ve özel şartlara haiz olmaları gerkmektedir. 

Buna göre yayımlanan ilan kapsamında adaylarda aranan genel şartlar şöyle belirtilmiştir:

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Son başvuru günü olan 06 Eylül 2019 tarihi itibarıyla 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı (KPSS-2018) yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. ( 01 Ocak 1983 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.)
İnfaz ve Koruma Memuru pozisyonu için, merkezi sınavın (KPSS-2018) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla itibarıyla 18 yaşını doldurmuş ve 30 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1988 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.).

c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,

d) 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

e) Kamu haklarından mahrum olmamak,

f) Son müracaat tarihi itibarıyla istihdam edilecek sözleşmeli personel pozisyonu için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.

g) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak

BÜRO MEMURU ALIMI ÖZEL ŞARTLAR

Sadece genel şartlara haiz olmak yetmiyor ! Adayların büro memuru alımı için belirlenen özel şartlara da haiz olmaları gerekmektedir. Büro memuru alımı için belirlenen özel şartlar ise şöyle:

“Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik önlisans programından mezun olmak. Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı önlisans programlarının birinden mezun olmak.”

BAŞVURU DETAYLARI

Yayımlanan ilana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını kurumun internet sitesi www.atk.gov.tr adresi üzerinden yapacaklardır. İnternet sitesi üzerinden yapılan başvuru sonrasında posta veya diğer iletişim kanallarıyla herhangi bir belge gönderilmeyecektir.

Başvurusunu yapacak olan adaylar başvuru esnasında fotoğraf ve KPSS sonuç belgesi ile diploma veya geçici mezuniyet belgesinin sisteme yüklenmesi gerektiğinden adayların bu belgelerin pdf ya da resim formatındaki hallerini hazır bulundurmaları gerekiyor. Eksik belge ile başvuru yapan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir