Emniyet Personeli

EGM Polis Akademisi Başkanlığı 8 Bin Bekçi Alımı Mülakat Tarihleri Açıklandı! Bekçi Alımı Fiziki Yeterlilik Sınavı Tarihi

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuruya göre 2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Fiziki Yeterlilik Sınavına Katılacak Adayların Sınav Merkezleri ile Tarihleri açıklandı.

Bekçi alımı mülakatlarına girecek adaylar sınav giriş belgesi sorgulama ekranı üzerinden çıktı alabilecektir.

Diğer yandan bekçi alımı kapsamında fiziki yeterlilik sınavına katılacak adaylar sınav giriş belgelerine kişisel Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları ve e- devlet şifresi ile Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden “https://www.pa.edu.tr” çıktı alabilecekleri ifade edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan resmi duyuruda ise;

2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Fiziki Yeterlilik Sınavına Katılacak Adayların Sınav Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı.

2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında adaylar fiziki yeterlilik sınavına katılacakları sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.

İlan edilen tarihte ve sınav merkezinde adaylar fiziki yeterlilik sınavına katılacaklardır.

Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan duyuru tebliğ niteliğindedir. 

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir. ” ifadeleri yer aldı.

SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ortaokul menzunlarınada kontenjan ayırmasını istiyoruz sayın bakanım sesimizi duyun artık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir