Gündem

MHP Milletvekili Cemal Enginyurt, Baroları, Mimarlar odasını, EYT’lileri, ve Sol Sendikaları AKP ve MHP’ye düşman olarak gösteren skandal paylaşımlarda bulundu!

MHP Milletvekili Cemal Enginyurt’tan başta EYT’lileri ve Barolar birliğini kızdıracak bir paylaşım geldi. Enginyurt yaptığı paylaşımda, EYT’lileri, Barolar Birliğini, Mimarlar Odasını, Saadet Partisini ve Sol Sendikaları AKP ve MHP düşmanı olarak telaffuz etti. MHP’li Enginyurt, yaptığı paylaşımlara tepki verenlere ise yine aynı üslupla cevap verdi.

Cemal Enginyurt, MHP ve AKP düşmanları diye gösterdiği kurum isimlerini, FETÖ, LGBT, PKK, TKP, İP, Zillet zihniyeti, sarhoşlar, hanımından boşanmışlar diye sıraladığı isimler arasında dizeledi.

Enginyurt şöyle dedi;

Bu Ülkede MHPli ve Ak Parti li olmak çok zor. Ne kadar ortak düşman var.

‘’ dedi. FETÖ, LGBT, PKK, TKP, İP, SP, AZINLIK KOMÜNİSTLER, BAROLAR, MİMARLAR ODASI, SOL SENDİKALAR, EYT, ZİLLET ZİHNİYETİ, SARHOŞLAR, HANIMINDAN BOŞANMIŞLAR, PARAYI https://kaybetmi̇şler.NE YAPSANIZ BOŞ.ZAFER BİZİM’’

MHP Milletvekili Cemal Enginyurt, Baroları, Mimarlar odasını, EYT’lileri, ve Sol Sendikaları AKP ve MHP’ye düşman olarak gösteren skandal paylaşımlarda bulundu!

MHP’li Enginyurt, EYT’liler tarafından kendisine gösterilen tepkilere ise şu cevabı verdi!

‘’EYT liler, her dakika MHP düşmanlığı yapıyor, CHP peşinde koşuyor. Ben MHP ve Ak Parti düşmanlığı yapanlar arasında sayınca çıldırıyorlar. MHP ve Ak Parti düşmanı değilsen, niye üzerine alındın. MHP ve Ak Parti düşmanı isen, siz her şeyi söyleyince mübah, biz tepki koyunca günah öyle mi?’’

‘’CHP için miting yapan, MHP düşmanlığı yaparak hakaret ve küfür eden, İmamoğlu ve Yavaş, EYT lilerin hakkını verecek diye CHP ye oy verenler. Kimi tehdit ediyorsunuz?

EYT kanununu geriye yönelik çıkaran Yaşar Okuyan, CHP”YE geçince alkışlayın, MHP’ye hakkınızı haram edin. Ne güzel kafa.’’ İfadelerini kullandı!..

MHP Milletvekili Cemal Enginyurt, Baroları, Mimarlar odasını, EYT’lileri, ve Sol Sendikaları AKP ve MHP’ye düşman olarak gösteren skandal paylaşımlarda bulundu!

Geçmişte de ismi büyük skandallarla gündeme gelen Cemal Enginyurt, 2000 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçiminde eski MHP’li Bakan Sadi Somuncuoğlu ile yaşadığı kriz ile Türkiye siyaset tarihine geçmişti.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde MHP lideri Devlet Bahçeli ile fikir ayrılığına düşerek cumhurbaşkanı adayı olmak isteyen Sadi Somuncuoğlu, TBMM başkanlığına başvuru dilekçesini vermeye giderken yolunu kesen Enginyurt, eski bakanın üzerine yürüyerek, korumasını tokatlamıştı!

Enginyurt bu hareketi nedeniyle hapis cezası almış ve 8 ay hapis yatmıştı.

GAZETECİYE KÜFÜR VE HAKARETLER!

Ancak, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, yaşanan tüm bu skandallardan sonra bir skandala daha imza atmıştı.

Yerel bir gazeteciye yönelik tehditleri ile gündeme gelmiş olan Enginyurt, Adem Çimiç isimli gazeteciyi kendisi hakkında yazdığı bir yazı nedeniyle telefonla arayarak tehdit etmiş, Gazeteci Çimiç’in yazısında kullandığı bir ifadeye kızan MHP’li vekil, yerel gazeteciyi arayarak, ağza alınmayacak küfürler etmişti. 

Bir Yorum

  1. Zeka her insana lazım, bunları mı seçmişiz ülkemizi yönetsinler diye, vay ülkemin haline

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir