İş İlanları

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) İl Emniyet Müdürlüklerinde Görevlendirmek Üzere Büro İşçisi ve Temizlik Görevlisi Alımı Yapıyor!

Ağustos ayında kamu kurum ve kuruluşlarına yeni işçi alımı yapılmaya devam ediyor. Yayımlanan farklı iş ilanlarıyla beraber kurumların personel ihtiyacı tamamlanmaktadır.

İstenen şartlara uygun olan herkesin başvuru yapabileceği kamu iş ilanları zaman, zaman Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) kamu iş ilanları ekranı üzerinden de yayımlanmaktadır.

19 Ağustos 2019 tarihinde (bugün) kamu iş ilanları ekranından ilan yayımlayan Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) İl Emniyet Müdürlüklerinde görevlendirmek üzere büro işçisi ve temizlik görevlisi alımı yapacağını duyurdu.

2 büro işçisi ve 1 temizlik görevlisi alımı için başvuruların 23 Ağustos’a kadar İŞKUR üzerinden alınacağı ifade edildi ve ilanların numarası ise; “00005112110 ve 00005112253” olarak açıklanmıştır.

BÜRO İŞÇİSİ ALIMI ŞARTLARI

EGM büro işçisi alımında başvuru yapacaklardan talep edilen şartlar şu şekildedir;

1. Türk vatandaşı olmak.

2. 18 yaşını tamamlamış olmak.

3. Askerliğini yapmış olmak.

4. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

5. Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük ayılığı almamış olmak.

7. Yaptırılacak arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

8. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular ilan sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir.

9. Diğer hususlarda ilgili mevzuat/yönetmelik hükümlerine göre hareket edilecektir.

10. Yukarıda belirtilen şartlara ek olarak Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Türk Meslekler Sözlüğünün 9112.11 sayılı Meslek Kodunda belirtilen Büro İşçisi “Görev ve İşlem Basamaklarında” belirtilen işlerde çalışabileceğini kabul etmek.

İLAN KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI ŞARTLARI

Emniyet Genel Müdürlüğü temizlik görevlisi alımı iş ilanına başvuracak adaylardan istenen şartlar şu şekildedir;

Türk Vatandaşı olmak

18 Yaşını Tamamlamış olmak

Askerlikle ilişiği olmamak,(Erkek adaylar için)

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Türk Ceza Kanununun 53′ üncü maddesindebelirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap,rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık,sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istirmarı suçlarından mahkum olmamak.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

Yaptırılacak Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak,

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular ilan sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir.

Diğer hususlarda ilgili mevzuat/yönetmelik hükümlerine göre hareket edilir.

Not:Başvuru sonucunda İŞKUR tarafından oluşturulacak listeden 02.09.2019 tarihinde saat: 10:00′ da Mersin Emniyet Müdürlüğü limonluk mahallesinde bulunan yeni hizmet binası 7. katında noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kura sonucu, sözlü sınav tarihi, gerekli evraklar ve diğer duyurular http://mersin.pol.tr/ adresinden yapılacaktır.

İLAN KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir