Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Talimatı İle O Kişilere 1 Yıl Ödemesiz 100 Bin TL'ye Kadar Kredi Verilecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Bakan Varank açıklamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla İstanbul’daki Eminönü Yeraltı Çarşısı’nda faaliyet gösteren esnafa yönelik Acil Destek Kredisi Programı hazırladıklarını belirtti.

Konu ile ilgili olarak Bakan Varank esnafa KOSGEB üzerinden faizsiz kredi verileceğini belirtti.

100 BİN TL 1 YIL GERİ ÖDEMESİZ FAİZSİZ KREDİ

Bakan Varank açıklamalarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile sel felaketinden etkilenen Eminönü esnafına, ilgili kuruluş KOSGEB’in ‘Acil Destek Programı’ kapsamında, 100 bin liraya kadar sıfır faizli kredi verileceği ifade edildi. Söz konusu krediler 1 yıl geri ödemesiz olacak.

Eminönü Yeraltı Çarşısı’ndaki su baskınından etkilenen ve bu durumunu valilik ve kaymakamlık gibi ilgili resmi makamlardan belgeleyen, KOSGEB Veri Tabanı’na kayıtlı, güncel KOBİ Beyannamesi onaylı işletmelere uygun koşullarda finansal destek sağlamak amacıyla Acil Destek Kredisi Programı hazırlandı.

Söz konusu program kapsamında işletme başına sağlanacak olan kredi tutarının üst limiti 100 bin TL olacak. Faizsiz bir şekilde vereilecek olan kredi 12 ay geri ödemesiz olacak. Ödemeler 3’er aylık eşit taksitler halinde ödemeli olmak üzere toplam 36 ay olacak.

Kredi başvuruları ise KOSGEB’in İkitelli OSB, Haliç ve Anadolu Yakası müdürlüklerine yapılabilecek.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir