Gündem

Bakan Selçuk Açıkladı: Ormanların Külleri Gösterilerek Ağaç Dikilecek

Milli Eğtim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamalarında öğrencilerle birlikte fidan dikimi yaptıklarını ormanlara gittiklerini ancak yok olduktan sonra değil varken değer bilmeyle ilgili ciddi eksikliğin bulunduğunu belirtti.

Konu hakkında Bakan Selçuk açıklamalarında “Bu yüzden ders yılı açılışında fidan dikmeden önce ormanın küllerini göstereceğiz” ifadelerine yer verdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamalarında Instagram hesabından İzmir’in Karabağlar ilçesindeki orman yangınına ilişkin fotoğraf paylaşıp, değerlendirmelerde bulundu.

BAKAN SELÇUK’UN AÇIKLAMALARI

Bakan Selçuk açıklamalarında okullarda çocuklara doğayı, iklimi, oksijeni, bir ağacın kökünü, dalını, faydasını, ormanı, habitatı, toprağı, fidanı her şeyi anlattıklarını belirterek şu değerlendirmelerde bulundu:

“İçselleştirmeleri için birlikte fidanlar dikiyoruz, ormanlara gidiyoruz ama büyük bir eksiğimiz var. Yok olduktan sonra değil, varken değer bilmekle ilgili ciddi bir eksiğimiz var. Bu yüzden ders yılı açılışında fidan dikmeden önce ormanın küllerini göstereceğiz. Gidebilenlerin ayakları o küllere bassın, gidemeyenler fotoğraflardan, videolardan izlesin. Ondan sonra diksinler fidanlarını. O duyguyla dikilen fidan da tutar, bilgi de tutar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir