Ekonomi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Açıkladı! Volkswagen Manisa’da Fabrika Açacak!

Türkiye’nin bir süredir gündeminde bulunan ancak aylardır nereye yapılacağı resmi olarak duyurulmayan Volkswagen fabrikası hakkında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’den açıklama geldi.

Bakan Pakdemirli, Volkswagen fabrikası için Manisa’nın ön plana çıktığını ifade ederek Volkswagen fabrikası yatırımı kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Manisa’da çalışmalara başladığını açıkladı.

BAKAN İSİM VERMEDİ AMA AÇIKLADI

Bakan Pakdemirli Manisa’nın bir tarım şehri olmasıyla beraber bir yandan da önemli bir sanayi şehri olduğunu ifade ederek yaptığı açıklamasında;

“Kendimi Manisa’da evimde hissediyorum. Manisa’da 515 bin hektarda tarım yapılan bir şehir. Manisa sadece tarım değil aynı zamanda bir de sanayi şehri. ” dedi.

İsim vermeden Volkswagen fabrikasını açıklayan Bakan Pakdemirli, Sayın Sanayi Bakanımız Mustafa Varank ile aralarında geçen diyalogu anlattı ve;

“Sayın Sanayi Bakanımız Mustafa Varank bey beni birkaç ay önce aradı ve dedi ki ‘Manisa’da bir araba fabrikasının yatırım durumu var.

Ne dersin, seni de ilgilendiren bir kısmı var. Çünkü araziler bakanlığınızı ilgilendiren kesimler var ve bakanlığınız çok önemli kilit bir noktada.

Bu konuda ne yapabiliriz?’ dedi. Ne gerekiyorsa hepsini yap, tüm yetki sende bütün imzaları atabilirsin bakanlığın yerine çünkü Manisa bizim için çok önemli dedim” diyerek isim vermedi ancak dünya devi otomobil firması Volkswagen’in yatırım için Manisa’yı seçtiğini duyurdu…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir