Akademik Personel

EGM Polis Akademisi İlan Yayımladı! Adli Bilimler Enstitüsüne Akademik Personel Alımı Yapıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı Adli Bilimler Enstitüsüne Kriminalistik Tezli Yüksek Lisans 2. Öğretim Programı ve Fen Bilimleri Tezsiz Yüksek Lisans 2.Öğretim Programlarına akademik personel alımı yapacak.

2019-2020 eğitim-öğretim yılı güz dönemi kapsamında tezli yüksek lisans programına başvuruda bulunacak adaylardan istenen başvuru şartları, başvuru için gereken evraklar, kesin kayıt için talep edilen evraklar, başvuru tarihleri, mülakat sınav tarihleri ile beraber kesin kayıt tarihleri ve kontenjanlar açıklandı.

DUYURU VE DETAY İÇİN TIKLAYIN

KADRO DETAYLARI

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı Adli Bilimler Enstitüsüne Kriminalistik Tezli Yüksek Lisans 2. Öğretim Programı ve Fen Bilimleri Tezsiz Yüksek Lisans 2.Öğretim Programlarına akademik personel alımı kapsamında yayımlanan duyuru şu şekildedir;

EGM Polis Akademisi İlan Yayımladı! Adli Bilimler Enstitüsüne Akademik Personel Alımı Yapıyor

BAŞVURU ŞARTLARI

Yayımlanan ilanda yer alan başvuru şartları şu şekildedir;

1) Müracaat formu, (Enstitü Müdürlüğünde doldurulacaktır.) 

Başka bir lisansüstü programda kayıtlı olan adayların başvurusu alınır. Ancak yapılan mülakat sınavında başarılı olup kesin kaydı yapılan öğrencilerin kayıtlı olduğu diğer programdan ilişiğini kesmesi ve ilişiğini kestiğine dair belge getirmesi gerekmektedir. Adli Bilimler Enstitüsü lisansüstü programlara kesin kaydı yapılan öğrencilerden, başka bir lisansüstü programda kayıtlı olduğu tespit edilenlerin kaydı silinir.

2) Niyet mektubu; Program öncesi çalışmalar, programda yapılması planlanan çalışmalar, programdan beklentiler ve amaç belirtilecektir. (Örnek format -Form 2- https://abe.pa.edu.tr/formlardokumanlar.html internet adresinden temin edilebilir)

3) Tezli yüksek lisans programına başvuru yapan adaylar için, ALES’ten veya GRE/GMAT sınavlarından tabloda belirtilen puana denk veya üzeri olmak üzere puan almış olduğunu gösterir belge, (2014 Güz Dönemi ve sonrası geçerlidir.)

4) İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça, Arapça, Çince, Japonca ve Farsça dillerinin herhangi birisinden olmak üzere, YDS, KPDS, ÜDS, YÖKDİL sınavlarından veya ÖSYM’nin kabul ettiği eşdeğer yabancı dil sınavlarından tabloda belirtilen puana denk veya üzeri puan aldığını gösterir sonuç belgesi, 

Lisans veya önceden tamamladığı başka bir yüksek lisans öğreniminin tamamını yukarıda sayılan yabancı dillerde eğitim veren bir kurumda yapmış Türk vatandaşı adaylardan yüksek lisans başvurularında ilgili belgelerin onaylı bir örneğini veya aslını ibraz etmeleri halinde yabancı dil şartı aranmaz.

5) Adaylar, diploma, geçici mezuniyet belgesi ya da durumunu gösterir üniversitesinden alınmış bir belge ile başvuru yapabileceklerdir. Bu belgeyi başvuru sürecine kadar temin edemediğini beyan eden adaylar kesin kayıt esnasında bu belgelerden birinin aslı veya noter/okul onaylı örneği ve fotokopisini teslim etmek zorundadırlar. İstenen belgeleri en geç kesin kayıt tarihleri içinde teslim edemeyen adayların kaydı hiçbir şekilde yapılmayacak ve tüm haklarını kaybedeceklerdir.

6) Yurtdışından alınan diplomalar için YÖK’ten alınan denklik belgesi, 

7) Lisans öğrenimine ait Not Döküm Belgesinin aslı ve fotokopisi, (Transkript / not döküm belgesi 100’lük sisteme göre uyarlanmış olmalıdır. Not sistemleri 100’lük ortamdan farklı olan adayların, mezun oldukları üniversiteden not ortalamalarının 100’lük sistemdeki karşılığını belirten resmi belge getirmeleri zorunludur. Dönüşüm belgesi olmayan adaylar için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının tablosu kullanılacaktır.)

8) Askerlik Durum Belgesi, (Emniyet Hizmetleri Sınıfı personeli hariç)

9) Emniyet Hizmetleri Sınıfı için biriminden alacağı görev belgesi,

10)  Kriminalistik 2. Öğretim Tezli Yüksek Lisans Program ücreti kredi başına 300 TL dir. Program toplam 24 krediden oluşan 8 ders, 1 seminer dersi ve tez çalışmasından oluşur. Kriminalistik 2. Öğretim Tezli Yüksek Lisans Programının toplam ücreti 7200 TL dir. Program ücreti güz ve bahar dönemi başlangıcında ders kaydı tarihlerinde iki taksit halinde Enstitünün belirteceği hesaba yatırılır. Program, başarılı olarak değerlendirilen adaylardan en az 10 tanesinin kesin kayıt yaptırması durumunda açılacaktır. Kesin kayıt yaptırıp ücret taksitini yatıran öğrencilere hiçbir suretle ücret iadesi yapılmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sayın bakanım bizler önlisans mezunları magduruz. KPSS sınavlarımiz iki yılda bir oluyor iki yılı bekleyene kadar yaş geçiyor neyapalim bize açıklayan varmı rica ediyorum sesimizi duyun 25 dönem alımlarında hiç yoksa 60 yapın inşAllah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir