Kamu Personelleri

Aile Bakanlığı 1000 ASDEP, 1000 İşçi ve 2 Bin 321 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapacak

23 Ağustos 2019 tarihli Resmi Gazete kararına göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde atama ve görevden alma kararları yayımlanmıştı. Yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararıının ardındankamu perosneli alımları gündeme geldi. 

Konu ile ilgili olarak ASDEP programı kapsamında yardıma muhtaç ailelere yardım ve destek sağlamak için personel alımı gerçekleştirilmekte olup 2019 yılı için bakan tarafından yapılan açıklamaya göre 4 bin personel ihtiyacına karşılık kamu perosneli alımı yapılacağı duyurulmuştu.

1000 ASDEP, 1000 İŞÇİ VE 2 BİN 321 KAMU PERSONELİ ALIMI YAPILACAK

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk konu hakkında sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarında 1000 ASDEP personeli, 1000 işçi ve 2 bin 321 sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Ayrıca ASDEP personel alım ilanlarınn yakın zamanda açıklanacağı da iddia edildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Bu yıl içerisinde alım ilanına çıkarak 1000’i ASDEP, 1000’i işçi, 2321’i sözleşmeli personel olmak üzere toplam 4321 personel istihdamı gerçekleştireceğiz”

Binlerce aday tarafından merakla beklenen ASDEP alımlarına ilişkin dün Resmi Gazete’de karar yayımlandı. Yayımlanan karar kapsamında personel alımı sürecinde hızlanma olacağı ifade edildi. Bakanlığın atama kararı ile perosnel alımlarında ilgili pozisyonlara getirilen yetkililer kapsamında 2019’un son çeyreğinde ilan yayımlanması beklenmektedir.

Söz konusu ilan yayımlandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir