Gündem

Suç Duyurusu Hakkında Türk Kızılayı'ndan Açıklama Geldi

Türk Kızılay, İçişleri Bakanlığının derneğe ilişkin suç duyurusundaki hususlar hakkında açıklamalarda bulundu. Söz konusu açıklamada suç duyurusunun mevcut yönetimin görev dönemini kapsamadığı belirtildi.

Konu ile ilgili olarak Kızılay Basın Müşavirliği tarafından yazılı açıklama yapıldı. Yazılı açıklamada İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünce Kızılayın 2005-2008 ve 2009 yıllarındaki yöneticileri hakkında bazı usulsüzlükler nedeniyle suç duyurusunda bulunulduğuna ilişkin basın açıklaması yapıldığı ifade edildi.

YAZILI AÇIKLAMA YAPILDI

Yapılan açıklamada söz konusu suç duyurusundaki hususların, hiçbir şekilde mevcut yönetimin göreve geldiği dönemi kapsamadığı belirtildi. 

Ayrıca açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Mevcut Kızılay yönetimi 2016 yılında göreve başlamış olup suç duyurusunda bahsi geçen konulara ilişkin olarak daha önce Hukuk Müşavirliği ve Teftiş Kurulu Başkanlığının yaptığı incelemelerin yargıya taşınan yanlarını da büyük bir titizlikle takip etmektedir. Söz konusu suç duyurusunu haberleştirecek medya kuruluşlarından, Kızılayın mevcut itibarına zarar verilmemesi için ilgili suçlamaların eski yönetim dönemlerini kapsadığı konusuna dikkat etmelerini rica ederiz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir