Gündem

İçişleri Bakanı Soylu'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bakan Soylu yayımladığı mesajında Büyük Taarruz’un ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıl dönümüne ulaşmanın gururu içinde olduklarını belirtti.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarihte elde edilen her zaferin ve yaşanılan her olayın, gelecek nesillere vereceği ders ve çizeceği rota bulunduğunu belirterek mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Bu itibarla 30 Ağustos sadece bu ülkenin hikayesini, komutanından askerine, cepheye mermi taşıyan kadınımızdan el tezgahlarında silah üreten yaşlılarımıza kadar ecdadımızın yaptığı fedakarlığı anlatmanın yanı sıra bugün karşı karşıya kaldığımız tehditlerle mücadele ederken takip edeceğimiz ana stratejiyi de belirlemektedir.

Bunun yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tam bağımsızlık hedefini asla tartışmaya açmayan ecdadın, 30 Ağustos’ta mücadeleyi tamamlayarak ülkeyi emanet ettiğini vurguladı. Bakan Soylu’nun mesajı şöyle oldu:

“Tüm imkanlarımızla, tüm gücümüzle, hukuktan, demokrasiden ayrılmadan, hukukun ve demokrasinin istismarına fırsat vermeden, şehitlerimizin emaneti şanlı bayrağımıza el ve dil uzattırmadan ve kesinlikle son terörist bertaraf edilinceye kadar mücadelemizi sürdürme azmi içindeyiz.

Bütün bunları yaparken tıpkı 97 yıl önce olduğu gibi hem kendi nesillerimize hem de dünya mazlumlarına umut olmaya, karartılmaya çalışılan bu dünyaya ışık olmaya, merhameti, hak ve adaleti ayakta tutmaya gayret ediyoruz.

Bu vesileyle başta büyük zaferin komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, başladıklarını tamamlayan ve bizlere rehber olan, umut olan, Büyük Zafer’in tüm komutanlarını, şehit ve gazilerini rahmet ve şükranla anıyor, aziz milletimizin bu gurur gününü, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir