Kpss'siz Personel Alım İlanları

İŞKUR TYP Personel Alımı Başvuruları Başladı Mı? İŞKUR Kaydı Nasıl Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara TYP kapasamında personel alımları gündeme gelmeye başladı. Geçtiğimiz yıl TYP kapsamında 60 bin kişilik işçi alımı yapılmıştı. 

TOPLUM YARARINA PROGRAM (TYP) NEDİR?

İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan programlardır.

TYP BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Şu anda aktif ve açık halde herhangi bir İŞKUR TYP programı bulunmuyor. Söz konusu program için başvurular başladığı takdirde haberimizde yer vereceğiz.

TYP İLAN SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

KATILIM ŞARTLARI NELERDİR?

Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç)

İŞKUR KAYDI NASIL YAPILIR?

TYP kapsamında online başvuru yapmak isteyen adaylar öncelikle İŞKUR’a kayıt yaptıracaklardır. Peki İŞKUR kaydı nasıl yapılacak? İşte detaylar:

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

İŞKUR Kaydı İçin TIKLAYIN.

Bir Yorum

  1. Emekliliğime 3 ay kaldı iş bulupa bir türlü emekli olamadım bu durumda olanlara öncelik tanısın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir