Personel Alımı

İçişleri Bakanlığı 100 kaymakam alacak

İçişleri Bakanlığınca 100 kaymakam adayı alımı için 9 Kasım 2019’da Ankara’da sınav yapılacak. ÖSYM başvuru merkezinden veya “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden 19-25 Eylül arasında yapılacak başvurular, sınav ücretinin yatırılmasıyla tamamlanacak

Üniversitelerin sosyal bilimler, mühendislik fakülteleri ile tarih  bölümlerinde en az dört yıllık lisans eğitimi yapan ve uluslararası ilişkiler,  siyaset bilimi, kamu yönetimi, hukuk ve iktisat alanlarında lisansüstü eğitim  yapanlar da sınava başvurabilecek.

 Ayrıca adaylarda, 1 Ocak 2019 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış  olmaları ve askerlikle ilişiklerinin bulunmaması koşulları da aranacak. Adaylar başvurularını, 19-25 Eylül tarihlerinde herhangi bir ÖSYM  başvuru merkezinden veya “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden yaptıktan  sonra sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacak. Geç başvuru günü 9  Ekim 2019 olarak belirlendi.

Sınav, 9 Kasım 2019’da saat 10.15’te Ankara’da yapılacak. Adaylar,  saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacak. Sınavda 100 soru için adaylara  150 dakika süre tanınacak.  Sınavda, 70 ve daha yüksek puan alan adaylardan, ilan edilen kadronun  (100) 4 katı olan 400 aday mülakata katılmaya hak kazanacak ve İçişleri Bakanlığı  tarafından yapılacak mülakata çağrılacak.

İLANA BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYIN

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir