Ekonomi

İmamoğlu'ndan yetim, öksüz, engelli çocuklarına sevindirici haber: Tek seferde karşılıksız 300 lira İBB öğrenci Bursu

Yardımdan İstanbul genelinde tespit edilen 95 bin öğrencinin yararlanması bekleniyor. Yetim, öksüz, engelli ve şehit çocuklarına yardım miktarı  arttırıldı   

İBB’den yapılan burs  açıklamasına  göre, İBB Sosyal Hizmetleri Müdürlüğü ve  Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma kapsamındaki burstan  yararlanmak isteyenler, Anadolu ve Avrupa yakasındaki İBB ofislerinden başvuru  yapabilecekler.

İBB Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü (MEB) de  okullarda çalışma başlattı. Yapılan çalışmayla İstanbul genelinde yardım  alabilecek çocuklar tespit edildi.Yardımlarda, engelli öğrenciler için MEB’in kabul ettiği yaş sınırı  kabul edilecek. Anaokulu, kreş ya da özel okullara gidenler yardımlardan  yararlanamazken, şehit çocukları bu kapsamın dışında tutulacak ve özel okula  gitseler bile İBB yardımından faydalanabilecekler. 

İmamoğlu'ndan yetim, öksüz, engelli çocuklarına sevindirici haber: Tek seferde karşılıksız 300 lira İBB öğrenci Bursu

Geçtiğimiz yıllarda, yetim, öksüz, engelli ve şehit çocuklarına tek  seferde verilen 250 liralık yardım bu yıl yüzde 20 arttırılarak 300 liraya  yükseltildi. Bir seferde karşılıksız verilecek olan 300 liralık yardımdan  İstanbul genelinde tespit edilen 95 bin öğrencinin yararlanması bekleniyor. Yardım almak için başvurular 17 Eylül Salı günü başlayacak.

 Başvurular İBB Eğitim Yardımları Başvuruları Müdürlüğü’nün Avrupa  Yakası’nda, Edirnekapı’da ve Anadolu Yakası’ndaki Selimiye ofislerinden  yapılacak.

İBB Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü (MEB) okullarda çalışma başlattı. Yapılan çalışma ile İstanbul genelinde yardım alabilecek çocuklar tespit edildi. Yardımlarda, engelli öğrenciler için MEB’in kabul ettiği yaş sınırı kabul edilecek. Anaokulu, kreş ya da özel okullara gidenler yardımlardan yararlanamazken, şehit çocukları bu kapsamın dışında tutulacak ve özel okula gitseler bile İBB yardımından faydalanabilecekler.

-95 BİN ÖĞRENCİ YARARLANABİLECEK-
Bir seferde karşılıksız verilecek olan 300 TL’lik yardımdan İstanbul genelinde tespit edilen 95 bin öğrencinin yararlanması bekleniyor. Geçtiğimiz yıllarda, yetim, öksüz, engelli ve şehit çocuklarına tek seferde verilen 250 TL’lik yardım bu yıl yüzde 20 arttırılarak 300 TL’ye yükseltildi.

-BAŞVURULAR YARIN 
Yardım almak için başvurular 17 Eylül Salı günü başlayacak ve İBB Eğitim Yardımları Başvuruları Müdürlüğü’nün Avrupa yakasında Edirnekapı ile Anadolu yakasındaki Selimiye ofislerinden yapılacak.

İmamoğlu'ndan yetim, öksüz, engelli çocuklarına sevindirici haber: Tek seferde karşılıksız 300 lira İBB öğrenci Bursu

-BAŞVURUDA GEREKLİ BELGELER-
İBB’nin Anadolu ve Avrupa yakasındaki ofislerinden yapılacak başvurularda velilerden istenilecek belgeler şöyle:

1- Öğrenci Belgesi (Öz anne, öz baba veya yasal vasisi olmayan veliler için; öğrenci belgesine, öğrenci velisini belirtir ibarenin okul müdürlüğünce yazılması ve bu ibarenin altının okul müdürlüğünce ayrıca mühürlenip imzalanarak öğrenci belgesinin tanzim edilmesi gerekmektedir),
2- Ödemeyi alan velinin ve öğrencinin kimlik fotokopileri (Aslının ibraz edilmesi gerekmektedir)

3- Engelliler için engel durumunu gösterir belge (Geçerlilik süresi halen devam eden; Sağlık kurulu raporu aslı görülerek veya Rehberlik Araştırma Merkezlerinden (RAM) alınan rapor)

4- Yetim, öksüz ve şehir çocuğu olan öğrenciler için nüfus müdürlüğünden alınacak vukuatlı nüfus kayıt örneği veya ölüm belgesi.

-AVRUPA VE ANADOLU YAKASI ÖDEME TAKVİMİ-
Gerekli şartları sağlayan öğrencilere verilecek yardım her ilçe için farklı tarihlerde yapılacak.

Eylül Ayı Ödeme Takvimi:
Adalar / 17 Eylül
Ataşehir / 18-19-20 Eylül
Avcılar / 17-18 Eylül
Arnavutköy / 19 Eylül
Bakırköy / 20 Eylül
Bağcılar ve Beykoz / 23-24-25 Eylül
Bahçelievler ve Çekmeköy / 26-27 Eylül
Başakşehir / 30 Eylül
Kadıköy / 30 Eylül ve 1 Ekim

Ekim Ayı Ödeme Takvimi:
Bayrampaşa / 1-2 Ekim
Beşiktaş ve Beylikdüzü / 3 Ekim
Beyoğlu / 4 Ekim
Kartal / 2-3-4 Ekim
Büyükçekmece ve Çatalca / 7-8 Ekim
Pendik / 7-8-9-10-11 Ekim
Esenler / 9-10 Ekim
Eyüpsultan / 11 Ekim
Esenyurt ve Maltepe / 14-15-16 Ekim
Gaziosmanpaşa ve Sancaktepe / 17-18 Ekim
Fatih ve Sultanbeyli / 21-22-23 Ekim
Güngören ve Şile / 24 Ekim
Sarıyer, Silivri ve Tuzla / 25 Ekim
Kağıthane / 30 Ekim
Küçükçekmece / 31 Ekim ve 1 Kasım
Üsküdar / 30-31 Ekim ve 1 Kasım

Kasım Ayı Ödeme Takvimi:
Şişli / 4 Kasım
Sutangazi / 5-6 Kasım
Ümraniye / 4-5-6-7-8 Kasım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir