Gündem

Akçakoca – Düzce karayolundaki şifalı bilinen çeşme sakıncalı bulunup mühürlendi

Düzce-Akçakoca yolu kenarında bulunan, insanların şifalı diye içtikleri su sakıncalı olduğu belirlenerek mühürlendi. Akçakoca İlçe Sağlık Müdürü Dr. Numan Çabuk’un imzasıyla Akçakoca Belediyesine konu hakkında tebliği edilen yazıda, “İlçemiz sınırları içinde yer alan Şifalı Su diye adlandırılan kaynaktan kurumumuz personelince alınan kontrol izleme su numunesi, bakteriyolojik ve kimyasal yönden analizi yaptırılmış olup bakteriyolojik yönden uygun olmadığı görülmüştür. Söz konusu suyun içme-kullanma suyu olarak kullanılmasının durdurulması gerekmektedir” denildi.

Akçakoca - Düzce karayolundaki şifalı bilinen çeşme sakıncalı bulunup mühürlendi

Tebliğin ardından halk sağlığını koruma amacıyla harekete geçen Akçakoca Belediyesi zabıta ekipleri, suyun içilebilir hale getirilene kadar tüketilmemesi için çeşmeleri mühürledi.

Bir Yorum

  1. Ben çocukluğumdan beri.Aile büyüklerimiz yıllardır buradan su içti,kimsenin hastalandığını filan görmedik.Bu su kimlere peşkeş çekilmek isteniliyor,göreceğiz.

  2. Ben çocukluğumdan beri.Aile büyüklerimiz yıllardır buradan su içti,kimsenin hastalandığını filan görmedik.Bu su kimlere peşkeş çekilmek isteniliyor,göreceğiz.

  3. Peşkeş çekilmek için alt yapı hazırlandığını düşünüyorum ne yazık ki. Yaşadığımız güven kaybından ayrıca üzüntü duyarak.

  4. Damacana bayiileri bunu beğendi. Nasıl olur etrafta hiç yerlesim yok dağın başı. Birileri bilerek kaynağı kirletmistir yoksa mümkün değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir