İşkur İş İlanları

İŞKUR tarafından 5 şehirde özel eğitim öğretmeni alımı yapılacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından 2019-2020 yılı için 5 şehirde özel eğitim öğretmeni alımı yapılmaktadır. Aşağıda İŞKUR aracılığı ile öğretmen alımı yapan özel eğitim kurumlarının güncel iş ilanları bulunmaktadır. 

İŞKUR, birçok meslek gurubunda bulunan işsizlerin istihdamına çözüm olurken, yayınladığı öğretmen alım ilanları kapsamında azda olsa bazı atanamayan öğretmen adaylarına iş olanağı sağlıyor. Bu bağlamda Türkiye’nin tek iş bulma resmi kurumu olan İŞKUR, özel eğitim öğretmeni branşından toplam 14 öğretmen alımı yapılacaktır. 

İŞKUR’A İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aşağıda öğretmen alımları ile ilgili branş isimleri belirtilerek link verilmiştir. Belirtilen linkin üzerlerini tıklayarak, illere göre öğretmen alan kurumların ilanlarını görüntüleyebilir ve buradan öğretmen alımı ile ilgili adaylara sunulan başvuru şartlarını öğrenebilir ve aynı sayfa üzerinden e-devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra açılan başvuru ekranından anında İŞKUR şubelerine gitmeden online başvuru kaydınızı oluşturabilirsiniz. Ayrıca yine e-devlet sistemi üzerinden başvuru takibini yapabilirsiniz.

Özel eğitim öğretmeni alım ilanları için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ

PEKİ İŞKUR’A KAYIT NASIL YAPILIR?

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

KAYIT KOŞULLARI

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir