Eğitim

2016 TEOG Kontenjan ve Okul Tanıtım Bilgileri Nereden Öğrenilir?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan 2016 Yılı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları Kılavuzunda Okulların Kontenjan Tablolarının ne zaman yapılacağı ile ilgili sorulan sorunun cevabı haberimizde.

2016 Yılı okul kontenjan tabloları ne zaman ilan edilecek? İlan edilecek olan okul kontenjanlarına hangi adresten bakılabilecek?

Yerleştirme yapılacak okulların tercihlere esas kontenjan tabloları, 29 Haziran 2016 tarihinde http://eokul.meb.gov.tr adresinden ilan edilecektir.

Kılavuzda yer alan bir diğer soruda ise, Tercih yapılacak olan okulların tanıtım bilgilerinin nereden öğrenileceği. En çok merak edilen konulardan biri olan Tercih yapılacak olan okulların listeleri ve bu okulların tanıtım bilgileri hakkında sorunun cevabı haberimizde.

Tercih yapılacak okulların tanıtım bilgileri (yabancı dil, pansiyon durumu, öğrenim süresi, alan/dal…) nasıl öğrenilebilir?

Okulların tanıtım bilgilerine 29 Haziran 2016 tarihinde http://e-okul.meb.gov.tr adresinden ve okulların bağlı olduğu ilgili genel müdürlüklerin web sayfalarından ulaşılabilir.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, MEB duyurularından, sınav duyurularından, sonuç duyurularından, TEOG hakkında merak edilenlerden ve daha fazlasından haberdar olmak için kamupersoneli.net adresini takipte kalın.

Kamupersoneli.net  | Ankara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir