Eğitim

Dikkatler MEB’e çevrildi! MEB Unvan değişikliği sınavı ne zaman?

Eğitim-Bir-Sen, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılması beklenen unvan değişikliği sınavları için talepte bulundu. Eğitim-Bir-Sen tarafından yapılan yazılı açıklamada  “Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde, merkez ve taşra teşkilatında norm kadro açığı ve hizmet gereklerine göre belirlenen boş kadrolar için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları yapıldığı hatırlatıldı.

4 YIL ÖNCE GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİ

Eğitim-Bir-Sen tarafından yapılan yazılı açıklamada unvan değişikliği sınavlarının ne zaman yapılacağı hakkında şu ifadeler yer aldı:

“Son unvan değişikliği sınavlarının 4 yıl önce gerçekleştirildiği dikkate alındığında, aradan geçen zaman zarfında çok sayıda boş kadro oluşmuştur. Unvan değişikliği sınavlarının ve buna dayalı atamaların yapılması konusunda Bakanlık çalışanları haklı ve yerinde bir beklentiye girmiştir.

UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Eğitim-Bir-Sen olarak, Nisan 2019 Kurum İdari Kurulu Toplantısı’nda, unvan değişikliği sınavı talebimizi dile getirmiştik. Bunun üzerine talebimiz çalışma raporuna alınarak, gerekli çalışmaların Personel Genel Müdürlüğünce başlatılması kararı alınmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında norm kadro açığı ve hizmet gereklerine göre belirlenen boş kadrolar için unvan değişikliği sınavları açılmasını istiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir