İşkur İş İlanları

İŞKUR TYP güvenlik görevlisi, temizlik görevlisi 118 kişilik personel alım ilanı yayınladı! İş arayanlar akın etti!

Türkiye’de her geçen gün sayıları binlere ulaşan işsizler ordusunun gücünü azaltmak için İŞKUR personel alım ilanı yayınlıyor. İŞKUR tarafından yayınlanan ilanlara da iş sahibi olmak isteyenler başvuru yapıyor.

İŞKUR KURA İLE PERSONEL ATADI

Son olarak İŞKUR tarafından Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında Mersin Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda temizlik ve güvenlik hizmetlerinde istihdam edilecek işçiler için iş ilanı yayınlandı.

ADAYLAR SALONLARA SIĞMADI

İŞKUR tarafından yayınlanan ve 95 kişinin alınacağı temizlik görevlisi alımına bin 596 kişi başvururken, 23 kişinin alınacağı güvenlik görevlisi alımına 144 kişi başvuruda bulundu. Kura çekimi sırasında yoğun kalabalık oluşmasından dolayı başvuru yapan adaylar salona sığmadı. Personel alım ilanlarına başvuru yapanlar kurayı yakından takip etti.

23 GÜVENLİK TYP ALIM İLANI İLE ALINDI

Erdemli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Niyazi Gürgan, 23 güvenlik görevlisi ile 95 temizlik görevlisinin ilçedeki okullarda görevlendirileceğini açıkladı. Adayların kura ile belirleneceğini söyleyen Gürgan, kuranın ardından güvenlik incelemesi ve gelir incelemesi yapılacağını da dile getirdi.

95 KİŞİ İŞ SAHİBİ OLDU

Noter yetkilisinin bilgilendirmesinin ardından da kura çekimi gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen kura çekimi sonrasında 95 kişi iş sahibi olurken kura da çıkmayan evlerine üzülerek geri döndü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir