İşkur İş İlanları

İŞKUR’dan rekor iş ilanı: 56 bin personel alımı yapılacak! İş ilanları İŞKUR üzerinden yayınlandı!

İŞKUR Türkiye’de yaşanan işsizliğin önünde duran en önemli kurumlardan bir tanesi olarak dikkat çekiyor. İşsiz kalan vatandaşların ilk adresi İŞKUR, yayınlanan ilanlar sayesinde vatandaşların iş sahibi olma imkanı sunuyor.

İŞSİZLİKLE İŞKUR SAVAŞIYOR!

İŞKUR üzerinden her gün binlerce personel alım ilanları yayınlanıyor. Yayınlanan ilanlarda kimi zaman KPSS şartı aranmazken kimi iş ilanları ise kamu kurumları tarafından alınacak memurlara yönelik oluyor. Memur olmak isteyenlerin de yakından takip etiği İŞKUR iş ilanları vatandaşların işsizlik karşısında tek umudu oldu.

İŞKUR PERSONEL ALIM İLANLARI DİKKAT ÇEKİYOR

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilan sayısı bugün itibariyle 56 bine ulaştı. İş arayanların sayısı binleri bulsa da İŞKUR işsiz vatandaşlara iş fırsatı sunmaya devam ediyor. Personel alım ilanları ile vatandaşların dikkatini çeken İŞKUR personel alımı başvuru şartları da en fazla merak edilen konular arasında yer alıyor.

İŞKUR İŞ İLANLARI 56 BİNE ULAŞTI

İŞKUR üzerinden yayınlanan 1556 farklı meslek grubunda toplamda 56 bin personel ve işçi alımı yapılıyor. En çok alım yapılacak olan ilk 10 meslek grubu arasında Makineci (Dikiş), Garson (Servis Elemanı), Kasiyer, Ön Muhasebeci, Güvenlik Görevlisi, Konfeksiyon İşçisi, Bulaşıkçı (Stevard) Beden İşçisi (Genel), Temizlik Görevlisi, Satış Danışmanı / Uzmanı, kadroları yer alıyor.

EN ÇOK HANGİ MESLEKLER İÇİN İŞÇİ ARANIYOR?

İş ilanlarında zaman zaman aranan nitelikler arasında ise en az öğrenim şartı, tecrübe şartı, kurum ile aynı ilde ikamet etme şartı, ilgili belge ve diğer alım şartları da bulunuyor. Bu şartları yerine getirenler iş ilanlarından çıkan sonuca göre işe başvuruyor. İŞKUR üzerinden online olarak yapılan başvurular https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsMeslek.aspx adresinden gerçekleştiriliyor. İŞKUR kayıt işlemlerinizi internet üzerinden yapmak istiyorsanız “iskur.gov.tr” adresindeki “İnternet Şubesi” ekranını kullanarak, güncel kaydınızı oluşturabilir ya da mevcut kadınızı güncelleyebilirsiniz.

İŞKUR İŞ İLANLARINA NASIL BAŞVURULUR?

İş arayan binlerce kişinin aradığı en önemli konu başlıkları arasında ise İŞKUR tarafından yayınlanan ilanlara nasıl başvuru yapılacağı geliyor. İŞKUR iş ilanlarına başvurmak isteyen adaylar merakla bu soruların cevabını arıyor. İŞKUR üzerinden personel alımı ve iş ilanlarına başvurmak isteyenler istenilen şartları ve başvurulacak kadroya ve ilana göre değişik nitelikleri yerine getirmeleri gerekiyor. Nitelikleri yerine getiren adaylar ancak yayınlanan ilanlara başvuru yapmaya hak kazanıyor.

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlara başvurmak için öncelikle İŞKUR’un resmi internet sitesine giriyorsunuz. Ardından ise iş ilanları kısmını tıklayarak mesleğinizi ve bulduğunuz şehri seçiyorsunuz. Sonrasında ise ilanlar karşınıza çıkıyor ve şartlarını yerine getirdiğiniz ilanlara böylelikle başvuru yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir