Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Sigara ve alkole' vergi artışı talimatı verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Kızılcahamam kampında milletvekilleri ile yaptığı istişare toplantısında konuştu. Erdoğan ‘Sigara ve alkole’ ilişkin hiçbir yasaktan geri dönülmeyeceğini belirterek ‘Gerekirse üç katına çıkarın’ talimatını verdi. Ayrıca tütün kullanımının vergi artışlarına rağmen artmasına karşın ‘Taviz vermeyeceğiz’ diye konuştu. 

Milliyet’in haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz hafta sonu Kızılcahamam’da gerçekleşen AK Parti kampında, milletvekilleriyle istişare toplantısında bir araya geldi. Bir milletvekilinin, “Poşetlere ücret uygulaması yanlış anlaşıldı ve vatandaş tepki gösterdi. Sigara yasaklarında da benzer bir sonuç yaşayabiliriz. Yasakların doğru anlatılması gerek, yoksa poşette olduğu gibi aleyhimize döner” demesi üzerine Erdoğan, sigara ile ilgili hiçbir yasaktan geri dönülmeyeceğini belirterek, ilgili bakanlara “Gerekirse vergileri üç kat artırın” talimatını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Sigara ve alkole' vergi artışı talimatı verdi

ELEKTRONİK SİGARAYA DENETİM ARTACAK

Erdoğan elektronik sigaranın yasak olmasına rağmen farklı yollarla yurt dışından getirtildiğini belirterek, bunun ile ilgili denetimlerin artacağını kaydetti. Bir milletvekilinin puro içen partililer olduğunu söyleyerek AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’e bakmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sadece Adana’da içer. Herkesin olduğu yerlerde içmez” diyerek espri yaptı. Puro kullanan milletvekilleri olduğunu bildiğini söyleyen Erdoğan, “Vergileri artırıyoruz, içmeye devam ediyorsunuz. Şimdi yine vergileri üç katına çıkaracağız. Pahalı pahalı içersiniz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir