Gündem

Sahte Zabıta görevlisinin kâğıt toplayan küçük çocuğa attığı tokat vicdanları kanattı!

Diyarbakır sanat sokakta, kentin çöplerinden ekmek parası için kağıt toplayan bir çocuğa, zabıta memuru kıyafeti giymiş bir kişi tarafından sokak ortasında, herkesin gözü önünde acımasızca bir tokat atıldı. Zavallı çocuk tokatın şiddetiyle yere yığıldı. 8-9 Yaşlarında ki çocuğun yere yıkılışı kameralara yansıdı.

Vicdansız adam küçücük bir çocuğa tokat atması büyük tepkilere neden olurken, sahte zabıta hakkında soruşturma başlatıldığı söylendi. 

Çalmadan, çırpmadan evine 3 kuruş ekmek parası götürmek için sabahtan akşama kadar kentin çöplüğünü toplayan bu çocuğa atılan tokat, tüm kamu vicdanını derinden sarstı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden olay ile ilgili bir açıklama yapıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yapılan incelemede tokat atan kişinin zabıta olmadığını belirterek, çocuğa uygulanan bu şiddetin ‘kabul edilemez’ olduğu ifade edildi. Şüpheli hakkında soruşturma başlatıldığı da belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: Birtakım sosyal medya hesaplarında Diyarbakır’da, kağıt toplayan bir çocuğa tokat atan ve zabıta olduğu iddia edilen bir şahsın görüntüsünün paylaşıldığı tespit edilmiştir.

Konu ile ilgili olarak yapılan çalışmalar sonucunda kişinin zabıta görevlisi olmadığı, önceki dönemlerde ‘toplum yararına çalışma programı’ kapsamında Büyükşehir Belediyemizde geçici olarak çalıştığı ancak halihazırda Büyükşehir Belediyemizle herhangi bir ilişiğinin bulunmadığı tespit edilmiştir.

Bir çocuğa uygulanan ve kabul edilemez olan bu şiddetin sorumlusu kişi hakkında emniyet birimlerimizin tahkikatı başlatılmış olup gelişmelerden ayrıca bilgi verileceği hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir