Gündem

Münbiç Sınırına Takviye Güç Sevk Edildi: Bordo Bereliler ve Komandolar İlerliyor

Tel Rıfat’ı PYD/YPG/PKK’lı teröristlerden teslim alan rejim güçleri, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatları sırasında olduğu gibi, Barış Pınarı Harekatı sırasında da Münbiç’e ilerleme planı yaptı. Bu konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan bir açıklama yapmış ve açıklamalarında “Münbiç konusunda kararımızı uygulama aşamasındayız” ifadelerine yer vermişti.

HAZIRLIKLAR BAŞLADI

Barış Pınarı Harekatı başladığı sıralarda Suriye Milli Ordusu Güçleri de Cerablus’tan Münbiç sınırına doğru konuşlandı. Bunun yanı sıra gerçekleştirilen harekatta Resulayn ve Tel Abyad öncelikli bölgelerdir. Bu bağlamda bu bölgeleri teröristlerden arındıran TSK birlikleri, dün geceden itibaren, Münbiç ilçe merkezinde de kontrolün sağlanması için hazırlıklara başladı.

TSK birlikleri, Cerablus’un meskun mahallinden ileriye doğru harekete geçti, bu sabah erken saatlerde intikale başladı. TSK birlikleri tank, obüs ve kirpilerle ilerleyişini sürdürdü. Bölgenin terör örgütü PYD/YPG/PKK tarafından tuzaklanmış olması ihtimali nedeniyle askerler, özel eğitimli köpekler ve cihazlarla mayın ve bomba taraması yaparak, çok dikkatli bir şekilde ilerleyişini sürdürdü. TSK birlikleri, ara ara da havanlarla terör hedeflerini ateş altına aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir