Gündem

İstihbarat Birimleri O Bombacıları Arıyor

12 Mart 2016 ‘da bir kaç terör örgütünün bir araya gelerek “Halkların Birleşik Devrim Hareketi” adı altında ortak eylem birliği kurduğu dedikoduları çıkmış, hemen ardından Ankara Kızılay’daki hain saldırı meydana gelmişti. Türk istihbarat birimleri , kızılayda meydana gelen ve 37 kişinin hayatını kaybettiği hain saldırı sonrasında bölücü terör örgütünün bombalı eylemlerde kullanmayı düşündüğü terör örgütü mebsuplarının kimliklerini belirledi.

Teröristler arasında Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP) ‘ye üye olan Havva Çustan, Ali Haydar Keleş ve Emrah Erdoğan ‘ın, teör örgütü DAEŞ tarafından gerçekleştirilen Suruç ve Ankara tren garı saldırılarında hayatını kaybedenler ve  güvenlik güçleri tarafından öldürülen teröristlerin “intikamını almak” için silahlı ya da bombalı eylem hazırlığında olduğu öğrenildi.

Bombacılardan bazılarının fotoğrafları emniyet birimlerine gönderildi. Fotoğrafları gönderilenler arasında Ali Haydar Keleş, Havva Çustan, Aysel Özlü ve Emrah Erdoğan bulunuyor.

PKK’lı teröristlerden Taner Yeşilbaş , Aysel Özlü ve Mehmet Erbey’in de intihar saldırısı düzenlemeye hazırlandığı gerekçesiyle tüm güvenlik birimleri harekete geçirildi. Aysel Özlü’nün 20’li yaşlarında , kısa boylu, siyah saçlı, yuvarlık yüzlü ve kahverengi gözlü olduğu öğrenildi.Özlü Suriye’de Rimelan kamplarında canlı bomba eğitimi aldı.

Öğrenilen bilgilere göre terör örgütünün 13 teröristine Irak pasaportu çıkardığğı ve bunlardan 7 kişinin Silopi’deki Habur sınır kapısından ülkeye giriş yaptığı öğrenildi. Eylem planı hazırlığında olduğu öğrenilen 6 örgüt mensubu ise 28-29 Mart’da Türkiye’ye giriş yapacağı anlaşıldı. İstihbarat birimleri tarafından teröristlerin izi sürülmeye başlanıldı.

Kamupersoneli.net