Gündem

Türkiye 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Suriye’ye girmiş olacak!

Suriye’de Suriyelilerin hiçbir ülkeye gitmeden yaşayabilmeleri için güvenli bölge oluşturulmasıyla ilgi olarak Türkiye harekete geçti. Önce ABD ile sonra Rusya ile yapılan anlaşmaya göre Türkiye Suriye’de güvenli bölge oluşturulması konusunda kararlı tavrının sonucunu aldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye Milli Ordusu (SMO) ile birlikte düzenlediği Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak Türkiye ile Rusya arasında tarihi önemde bir mutabakat imzalandı.

29 EKİM’DE TÜRKİYE SURİYE’YE GİRMİŞ OLACAK!

Mutakabata göre 150 saat içinde güvenli bölge sınırları içerisinden teröristler çıkarılacak ve harekat sınırlarının batısı ve doğusunda, 10 kilometre derinliğindeki alanda Türk ve Rus devriyeleri başlayacak. 150 saatlik süre, Türkiye’de Cumhuriyet Bayramı’nın kutlandığı 29 Ekim’de, saat 12:00’de sona erecek ve Türkiye, Suriye’de güvenli bölgeye girmiş olacak. Bu tarihe gelmesi herkesin dikkatini çekti.

ÇANAKKALE ZAFERİ’NDE AFRİN’E GİRİLMİŞTİ

Türk insanı için önemli tarihlerde operasyon düzenleyen Türkiye yine YPG’nin işgal ettiği Afrin’e de Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü olan 18 Mart’ta girmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir