Ekonomi

Suriye anlaşmaları altın ve dolar fiyatlarını düşürdü

Barış Pınarı Harekatı başlamasıyla yükselmeye başlayan dolar ve altın fiyatları önce ABD sonra Rusya ile yapılan anlaşmalarla düşüşe geçti.

TRUMP DOLAR ÜZERİNDEN TEHDİT ETMİŞTİ

ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye’yi Barış Pınarı Harekatı başlamasıyla tehdit etmesi dolar fiyatlarının yükselmesine neden olmuştu. Dolar fiyatlarının yükselmesiyle birlikte altın fiyatları da yükselmeye başlamıştı. Trump ard arda yaptığı açıklamada Türkiye’yi ekonomi ile tehdit etmiş ve bunun etkisi de dolar  fiyatlarına yansıdı. Türkiye’nin kararlı duruşundan dolayı ABD Türkiye ile anlaşma yapmak zorunda kaldı. Yapılan anlaşma ile birlikte Türkiye Suriye’de güvenli bölge kurulması konusunda ABD’den taahhüt aldı. Yapılan anlaşma ile birlikte terör örgütlerine 120 saat süre verildi. Verilen sürenin bitmesine yakın Rusya ile de anlaşma masasına oturuldu. Bu anlaşma ile birlikte de teröristlere verilen 120 saatlik süre 150 saate çıkarıldı. 

ALTIN VE DOLAR FİYATLARI DÜŞMEYE BAŞLADI 

Suriye’de gerçekleştirilen Barış Pınar’a Harekatı sonrasında yapılan anlaşmalar ile birlikte önce doların sonrasında Altın fiyatlarının düştüğü görüldü. Suriye’de başlatılan Barış Pınarı Harekatı sonrasında dolar fiyatları 5. 80 seviyelerine ulaşırken Barış antlaşmalarının ardından 5. 70 seviyelerinde düştüğü görüldü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir