Ekonomi

Berat Albayrak umut dağıtmaya devam ediyor!

Bakan Berat Albayrak, Ekonomi Bakanlığı’na geldiği günden beri vatandaşa, tüm meydana gelen olumsuz ekonomi gelişmelere rağmen, umut dağıtmayı sürdürüyor. Doların yukarı trende bindiği bir dönemde bile ‘’tünelin sonunda görünen ışık büyümeye devam ediyor’’ diyen Albayrak, iki gün önce TRT World Platformunda, her hane başına düşen gelir miktarının 3 kat arttığını iddia etmiş ve bunun üzerine sosyal medya üzerinden vatandaşlardan büyük tepkiler almıştı.

Albayrak’ın açıklamalarına göre, son 6 ay içerisinde birçok kaleme yüzde yüzlerin üzerinde gelen zamları, sürdürülebilir büyümenin bir sonucuna bağlıyor olsa gerek ki bugün yine flaş ekonomi açıklamalarında bulundu. Berat Albayrak, TÜİK’in bugün açıkladığı ekonomik güven endeksi hakkında sosyal medya hesabından değerlendirmede bulundu.

Albayrak, “Güven endekslerinin tümünde sağlanan iyileşme ile birlikte piyasalardaki toparlanma güçlü bir şekilde sürüyor. Bu alanda yakaladığımız ivme, değişim ve arzu ettiğimiz sürdürülebilir büyümenin itici güçlerinden biri olacak.” Dedi

Berat Albayrak’ın yaptığı bu açıklamalara bakarak doların önümüzde ki günlerde 2 liraya düşemesi hatta 1 TL’ye düşmesi gerektiğini söyleyenlerde var.  Madem ekonomimiz bu kadar iyi, elektriğe yapılan yüzde 52’i zammın, doğalgaza yapılan yüzde 30 zammın, akaryakıta yapılan yüzde 150 zammın geri çekilmesi gerektiğini bile umut eden vatandaşlarımız var haklı olarak. 

Albayrak 2019 yılı içerisinde 2 milyon 500 bin kişiye iş istihdamı edeceği sözünü de vermişti ama bu konuda yaptığı son açıklamada, belirlenen hedefleri tutturamayacağını itiraf etmişti. 

Vatandaş, Albayrak’ın iddia ettiği ışığın büyüyüp büyümediği tartışmalarını bırakıp, bir ışığın var olup olmadığını sorgulamaya başladığı bir zamanda, Albayrak’ın yine umut verici açıklamaları, umarız yabancı yatırımcıları da ikna etmeye yeter.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir