Gündem

Trafikte Hamile Kadına Dehşeti Yaşattıran Sel Kardeşler Duruşmasında Flaş Gelişme

Pendik’te hamile kadının içinde bulunduğu araca saldırdığı gerekçesiyle 20’şer yıla kadar hapis cezası istenen Seydioğlu Baklava’nın sahipleri Hasan Sel ve Hüseyin Sel’in yargılanmasına devam edildi ve mahkemede flaş bir gelişme yaşandı. Sanıkların avukatı duruşmanın kapalı oturumda görülmesini talep etti. Ancak mahkeme bu talebi reddetti.

Duruşmada söz alan bir vatandaş olayı sosyal medyadan öğrendiğini söyleyerek, “Bir vatandaş olarak gördüğüm manzara karşısında etkilendim. Şiddete yönelik bir eylemdir. Sade bir vatandaş olarak davaya katılmak istiyorum” dedi. Sanıkların avukatı ise duruşmada söz alarak şunları söyledi:

“Katılma talebini kabul etmiyoruz. Beyefendinin bu davayla hiçbir alakası yoktur. Oturumların kapalı yapılmasını istiyoruz. Oturumun kapalı olmasını da sırf bu yüzden istiyoruz. Müvekkillerimizin özel hayatları ihlal ediliyor. Çok farklı şekillerde sosyal medyaya yansıtılmıştır. Sosyal medyadaki haberlerden dolayı müvekkilime iş yerleri saldırıya uğradı, çocuklarına garip garip mesajlar ve mailler atılmaktadır”

ARA KARAR VERİLDİ

Mahkeme heyeti tarafından ara karar açıklandı. Mahkeme heyeti aracın kiralandığı kiralama şirketinin sisteme müşteki olarak kaydedilmesine karar verdi. Yeni açılan soruşturma dosyasının sistem üzerinden bir örneğinin gönderilmesinin istenmesine hükmeden mahkeme, taraflara beyanda bulunmaları için süre vererek duruşmayı erteledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir