Aöf

AÖF sınav tarihleri açıklandı! AÖF sınav yeri sorgulama!

Türkiye’de binlerce kişi Açık Öğretim Fakültesi üzerinden üniversite eğitimine devam ediyor. Her yıl binlerce kişinin katıldığı AÖF sınavları da bundan dolayı da merak ediliyor. Öğrenciler sınav takviminin yanı sıra sınav yerlerini araştırmaya başladı.

2019 – 2020 AÖF SINAV TAKVİMİ AÇIKLANDI

Binlerce öğrencinin merakla araştırdığı 2019-2020 AÖF Sınav takvimi şöyle:

Güz Dönemi vizeler: 14 – 15 Aralık 2019

Güz Dönemi finalleri: 18 – 19 Ocak 2020

Bahar Dönemi vizeler: 18 – 19 Nisan 2020

Bahar Dönemi finalleri 13 – 14 Haziran 2020

Yaz Okulu sınavları 22 – 23 Ağustos 2020

AÖF sınav tarihleri açıklandı! AÖF sınav yeri sorgulama!

AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ NEREDEN ÇIKARILIR? AÖF SINAV YERİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Açık Öğretim Fakültesinde ilk defa sınava girecek öğrenciler sınav heyecanını yaşıyor. Sınav hakkında araştırma yapan öğrenciler, www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi üzerinden sınav giriş belgelerine ulaşabilirler. Bu adres üzerinden öğrenci girişi bölümüne TC Kimlik numarası ve şifre yazıldıktan sonra sınav giriş belgesi ve sınav giriş yerlerine ulaşabilirler.

AÖF sınav tarihleri açıklandı! AÖF sınav yeri sorgulama!

AÖF SINAVINA GİDERKEN GÖTÜRÜLMESİ GEREKEN BELGELER

Sınava girecek öğrencilerin ayrıca aşağıda belirtilen belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Bu belgeler şöyle:

* Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi

* Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi

* Fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport, zorunlu askerlik görevini yerine getirmekte olan er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi, Türkiye Barolar Birliği tarafından verilen Baro Kartı/Avukat Kimlik Belgesi, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar, yurt dışında yapılan sınavlarda o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge bu amaçla kullanılabilir.

AÖF sınav tarihleri açıklandı! AÖF sınav yeri sorgulama!

AÖF SINAV KURALLARI

AÖF sınavına girerken öğrencilerin ayrıca uymaları gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Bu kurallar şöyle sıralanıyor:

-Sınava girebilmeniz için gerekli olan “Sınav Giriş Belgesi” ve “Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik” (Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. Kimlik Numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart) belgelerinizi sınava gitmeden önce mutlaka hazırlayın.

-Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında, yanınızda kâğıt, kitap, defter, not vb. hiçbir doküman; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. hiç bir iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazı; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek hiç bir nesneye izin verilmemektedir.

-Sınav saatinden 1 saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulunun.

-Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmamaktadır.

-Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurunuz.

-Cevap kâğıdı üzerine test grubunuzu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayı unutmayınız. Test grubunu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.

-Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunmamalıdır. Aksi takdirde sınavınız ne yazık ki geçersiz sayılacaktır.

-Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava giremezsiniz.

-Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır. Bu nedenle, hakkında hiçbir fikriniz olmayan soruları boş bırakınız. Ancak, soruda verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasında doğru cevabı kestirmeye çalışmanız yararınıza olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir